ODAMIZ "KADIN GİRİŞİMCİLER BULUŞMASI - DİJİTAL DÖNÜŞÜM VE E-TİCARET" PROGRAMINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

27 Eylül 2023 | 364
| | | |

TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu ve ŞUTSO AB Bilgi Merkezi iş birliğinde "Kadın Girişimciler Buluşması - Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret" programı düzenlendi. ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu'nda düzenlenen programa, ŞUTSO Başkan Vekili Mustafa Taş, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı, Eskişehir Ticaret ve Sanayi Odası KGK Başkanı Elif Gürkaynak, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası KGK Başkanı Zuhal Akyüzlü ve çok sayıda kadın girişimci katıldı.


Programda kadının girişimcilik ve sosyoekonomik kalkınmaya katkısına değinen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, "Kadınlarımız bir ana olarak gelecek nesilleri büyütmekle kalmıyor, aynı zamanda toprakta mahsulü büyütüyor, ofisinde projeler üretiyor, icra ettikleri mesleklerdeki başarılı çalışmalarla ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkartıyor. Güçlü kadınlar, güçlü toplumları oluşturuyor. Genç ve yolun başındaki kadın girişimcilere cesaret verin” diye konuştu.

Programda, yıllarca dezavantajlı konumda kalan kadınların girişimcilik potansiyelinin açığa çıkarılması ve bunun dijital dönüşüm ile desteklenmesinin önemine dikkat çeken ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Taş da, "Oda olarak kadın girişimciliğini ve bunun hem sosyal görünürlük kazanıp toplumsallaşmasını hem de dijital alanda güçlenmesini önemsediğimizi ve desteklediğimizi vurgulamak isterim" dedi.


Başkan Vekili Mustafa Taş, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Bugün ilimizin TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Şanlıurfa Avrupa Birliği Bilgi Merkezi’nin iş birliğinde ve Odamız ŞUTSO'nun ev sahipliğinde, Eskişehir ve Trabzon gibi iki kıymetli kentimizin Kadın Girişimciler Kurulu temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen bu programda, kadın girişimciliğinde dijital dönüşümün önemi ve rolünü istişare etmek için bir aradayız.
Dijitalleşme süreci, ekonomik kalkınma ve büyümeye olumlu etkisi, inovasyon süreçlerine katkısı, ticaret, sanayi ve hizmet sektöründe sağladığı yenilikler, yine zikredilen sektörlerde zaman ve mekân anlamında pratik ve nitelikli bir işleyişi sağlaması, aynı zamanda ekolojik bir mahiyete sahip olması açısından büyük bir önem arz etmektedir.
Girişimciliğin dijitalleşmesi, birçok alanda olduğu gibi girişimcilikte de yıllarca dezavantajlı durumda ve geri planda kalan kadınlara fırsat eşitliği imkânı yaratması adına büyük önem taşımaktadır. Bilhassa Şanlıurfa gibi bir kentimizin sosyokültürel yapısından dolayı yıllarca dezavantajlı konumda kalan kadınlarımızın girişimcilik potansiyelinin açığa çıkarılacağı bir zeminin oluşturulması ve imkânların sağlanması gerekir. Özellikle Urfa gibi bir kentte, kadınlarımızın ayırım olmadan her sektörde girişimci olarak bulunması ve bunu, dijital ve ileri teknoloji aracılığıyla yapması sektörel kalkınmaya ve büyümeye ayrı bir anlam ve vizyon katacağından şüphemiz yoktur. Dolayısıyla, Oda olarak kadın girişimciliğini ve bunun hem sosyal görünürlük kazanıp toplumsallaşmasını hem de dijital alanda güçlenmesini önemsediğimizi ve desteklediğimizi vurgulamak isterim."

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 19
2023 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 360437
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2023 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES