ŞUTSO 2023 EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

20 Eylül 2023 | 292
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Eylül Ayı Meclis Toplantısı, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Gerçekleşen Meclis Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Üyeleri Ali Korkmaz, İsa Gökmen, İzzet Gökkan ve Mustafa Direkçi gündem dışı bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından, olağan meclis toplantısına geçildi. 2023 Eylül Ayı Meclis Toplantısı, 2023 Ağustos Ayı Meclis Kararı, Ağustos Ayı Mizanı, Hesapları İnceleme Komisyonu Kararı ve Ağustos Ayı Faaliyetleri, gündemiyle Meclis Başkanı Serhat Karadağ başkanlığında yapıldı.

Toplantı, Meclis Başkanı Serhat Karadağ açılış konuşmasıyla başladı. Serhat Karadağ açılış konuşmasında şunları kaydetti: “Sayın Yönetim Kurulu Başkanımız, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2023 Eylül Ayı olağan Meclis Toplantısı'na hoş geldiniz.Hepinizi, şahsım ve Meclis Divanı adına saygıyla selamlıyor, Eylül Ayı Meclis Toplantımızı açıyorum.Öncelikle geçtiğimiz günlerde Meclis Üyemiz Sayın Muhyettin Kelekçi’nin vefat eden dayısı oğlu ile Meclis Üyemiz Sayın Ali Korkmaz’ın vefat eden yengesine bir kez daha Allah’tan rahmet, aile ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.Ayrıca, Meclis Üyemiz Mehmet Sait Sakacı iş yoğunluğunu gerekçe göstererek meclis üyeliğinden istifa etmiştir, yerine Meclis Üyesi olarak Mehmet Akkuş aramıza katılmıştır. Sayın M. Sait Sakacı’ya vermiş hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, Sayın Mehmet Akkuş’a da başarılar diliyoruz.

Kıymetli Hâzirun,

Ülkemizin ekonomik olarak içinden geçtiği sıkıntılı sürece, hepimiz bizzat etkilenerek şahit oluyoruz. Enerji ve akaryakıttan gıda sektörüne, taşıt ve otomobil sektöründen inşaat ve konut piyasasına kadar zamlardan etkilenmeyen hiçbir sektör kalmadı. Burada, bilhassa inşaat sektöründe küresel ve ulusal bazda yaşanan gelişmelerden kaynaklı girdi maliyetlerinde ciddi fiyat artışları söz konusu. Bu durumdan dolayı sektördeki yatırımcıların yükünün ağırlaştığını belirtmek isterim. Çözüm konusunda ek fiyat farkının ödenmesi gerektiğini, irat kaydedilen teminat mektuplarının iadesi ve rücu davalarından vazgeçilmesi, şartsız tasfiye hakkı gibi hususların hayati önem taşıdığını vurgulamak gerekir. Yaşanan sektörel sıkıntılar, ekonomik konut üretimini ve kamu yatırımı projelerini de olumsuz etkilediğini hatırlatmak isterim.

 

Değerli Meclis Üyeleri,

Malumunuz, ilimiz için önemli bir sürece girdik. Eylül ayı ile önümüzdeki 2 ay, turizm ve otelcilik sektörümüzün en çok beklenti içinde olduğu dönemdir. Kentimiz için adeta turizm dönemi olan bu dönemde, hava sıcaklıklarının düşmeye başlaması ile birlikte yerli ve yabancı birçok turistin durağı oluyor. Burada yerel yönetimlere ve sektörün yatırımcılarına büyük görevler düşüyor. Ziyaretçilerin memnuniyeti adına, bilhassa ilimizin altyapısından ulaşımına, sosyal güvenliğinden çevresel hijyene kadar birçok alanla ilgili sorunların ivedilikle giderilmesi gerekir. 2023 İslam Turizm Başkenti olması hasebiyle, bu konuya büyük hassasiyet gösterdiğimizi ve gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini belirtmek isterim. Zira, deprem ve ardından gelen sel felaketinden dolayı hala sıkıntılar yaşayan yatırımcı ve üyelerimiz var. Onların sorunlarının da bir an önce çözülmesini bekliyoruz.

Kıymetli Hâzirun,

Başta sanayi ve inşaat sektörü olmak üzere yıldızı parlayan bir kent olarak Şanlıurfa’mızın turizm, tarım, enerji, gıda, gastronomi ve kültürel miras gibi birçok alanda da büyük bir potansiyele sahip olduğunu söylemeye bile gerek yok. Bu noktada önemli bir rol ve işlev yüklenen kurumumuz ŞUTSO, şehrimizin mevzubahis potansiyelinin keşfedilmesi ve işletilmesinde her daim üyelerinin yanında olmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken Meclis Toplantımızın verimli geçmesini temenni ediyor, sizleri bir kez daha saygıyla selamlıyorum.

İbrahim Bey buyurun, gündeme geçebiliriz.”

Meclis Başkanı Serhat Karadağ’ın konuşmasının  ardından, Yönetim Kurulu Mehmet Yetim bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Yetim Konuşmasında “Sayın Divan, değerli Meclis Üyeleri, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2023 Eylül Ayı olağan Meclis Toplantısı'na hoş geldiniz.

Hepinizi, şahsım ve Yönetim Kurulu adına saygıyla selamlıyorum.

 

Değerli Meclis Üyeleri,

Dünyada yaşanan küresel sorunlar başta olmak üzere, birçok nedenden dolayı diğer birçok ülke gibi bizim ülkemiz de ekonomik olarak zor ve sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Şüphesiz yaşadığımız iktisadi sorunlara dair gerekli önlem ve tedbirler devletimiz, hükümetimiz ve biz iş dünyası tarafından program haline getirilerek alınıyor. Bu konuda en son atılan önemli bir adımlardan biri de, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından 3 yıllık hedef ve politikalarının yer aldığı Orta Vadeli Program’ın açıklanmasıydı.

İş dünyası olarak, bu programı, bir süredir karşı karşıya olduğumuz ekonomik belirsizliğin bertaraf edilmesi noktasında önemsiyoruz. Temel temennimiz, program kapsamında yedi temel alanda hedeflenen yapısal reformların, teknolojik altyapı, beşeri sermaye, girişimcilik, araştırma, yenilikçilik ve tasarım kapasitesi güçlendirilmek suretiyle sanayideki teknolojik dönüşümü sağlamaya yönelik izlenecek politikaların belirlenen dönem içinde hayata geçirilmesidir.

Ancak her şeye rağmen şunu belirtmeden geçmek istemem. Birçok uzmanın da değindiği gibi, Kur Korumalı Mevduat ile ilgili kararlardan faizin arttırılması ve OVP’nin açıklanmasına kadar, ekonomik sorunların çözümüne yönelik alınan birçok karar ile başlatılan uygulama ve programın olumlu netice vermesi ve iktisadi istikrarın sağlanması için piyasada güven ortamının oluşması en temel beklentimizdir.

Kıymetli Hâzirun;

Dünyada ve ülkemiz genel genelinde yaşanan sorunlarla birlikte ilimizde de iş dünyası olarak bizim de yaşadığımız ciddi sorunlar var. 6 Şubat’ta hala etkisini yaşadığımız bir deprem meydana geldi. Deprem bölgesi için 31 Temmuz’a kadar süren bir Mücbir Sebep Hali ilan edildi ve ilimiz de buna dâhil edildi. Ancak Temmuz ayında alınan bir kararla ilimiz Mücbir Sebep Hali’nin dışında bırakıldı. Bu da ilimizdeki mükelleflerin vergi, ceza ve faiz ödeme süresinin ertelenmeyeceği anlamına geliyor ve yatırımcılarımız bu konuda sorunlar yaşıyor.

Bununla birlikte 6. bölge teşviklerine dair sıkıntılar yaşayan yatırımcılarımız var. Özellikle bu teşvikler kapsamında KDV istisnası, vergi indirimi, sigorta primi desteği gibi teşvik tedbirlerinin uzatılması temel talebimiz olacak. Biliyorsunuz, birçok yatırımcı 6. bölge teşviklerinden yararlanmak için kentimize yatırım yapıyor. Biz söz konusu yatırımcılarımızın sorunlarıyla elimizden geldiğince ilgilenip gerekli mercilere aktaracağız.

Buna ek olarak, 6. bölge teşvikleri haricinde, depremden hemen sonra deprem illerinde uygulanmak üzere yeni teşvik sistemlerinin hayata geçirilmesi için ilgili bakanlıklar ve TOBB nezdinde resmi girişimlerde bulunduk ve girişimlerin sonuçlanması için lobi çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kıymetli Hâzirun, Son olarak, Gaziantep Ticaret Odası koordinasyonunda çevre illerdeki 6 Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte oluşturduğumuz “Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu’muzun yapılacak toplantısını hatırlatmak istiyorum. Malum, Platformumuz periyodik olarak belli gündemlerle toplantılar düzenliyor. Önümüzdeki toplantıya da biz ev sahipliği yapacağız. Toplantımız 29 Eylül’de yapılacak. Şu an hazırlıklarını yapıyoruz. Toplantının yapılacağı mekân, zaman ve işleyiş işlemlerini tamamladık. Toplantıda daha çok, başta ilimiz Şanlıurfa olmak üzere, söz konusu illerimizin deprem sonrası ticari, sanayi ve turizm gibi sektörel sorunlarını ve bunlara dair çözüm önerilerini, iş birliği imkânlarını ele almayı planlanıyoruz.  Ayrıca şu hususları da hatırlatmak isterim. Bildiğiniz üzere, Gıda Araştırma ve Analiz Laboratuar’ımızda (GAAM) inşaat yapı çalışmalarımız yüzde 95 oranında tamamlandı. 2024 Şubat ayından itibaren üyelerimize hizmet vermeye başlayacak. Şu an akredite çalışmaları devam ediyor. Bir diğer husus da ŞUTGEM’de geçtiğimiz hafta ayakkabıcılık sektörüne istihdam sağlamaya yönelik yürüttüğümüz projemiz kapsamında mülakatları tamamladık. Kursiyerlerimiz, önümüzdeki günlerde eğitimlerine başlayacak. Bu duygu ve düşüncelerle Meclis Toplantımızı verimli geçmesini diliyor, sizleri bir kez daha saygıyla selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.

Gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde, Genel SekreterV.  İbrahim Halil Çizmeci 2023 Ağustos Ayı faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

2023 Ağustos Ayı Faaliyetlerimiz Şöyle;

 

14.08.2023- 18.09.2023 tarihleri arasında Odamıza;

213 yeni üye kaydedilmiş,

350 Üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

29 üyenin kaydı silinmiştir.

18.09.2023 Tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 14458

1) ŞUTSO’NUN KURUMSAL GELİŞİMİ

1- Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

Yeni hizmetlerin geliştirilmesi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

  1. Kurumsal Alt Yapısının ve Yetkinliklerinin Gelişmesi

17.08.2023 tarihinde   Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında, TOBB Başkanı M.Rıfat Hisarcıklıoğlu ev sahipliğinde, Bakanlarımız, oda ve borsa başkanlarının iştirakiyle gerçekleştirilen 2023 Türkiye Ekonomi Şurası'na katıldı.

01.09.2023 tarihinde   Ticaret Bakanımız Ömer Bolat ile TOBB Yönetim Kurulu Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun iştirakiyle Ardahan’ın Posof ilçesinde düzenlenen Türkgözü Gümrük Kapısı'nın açılış törenine Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim de katıldı.

2) BÖLGE EKONOMİSİNİN KALKINMASI

2.1 Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması

17.08.2023 tarihinde   ŞUTSO Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi, ilimizde bulunan yerel, ulusal ve uluslararası dernek ve kurumların katıldığı bir istişare toplantısında konuşan Başkan Yetim "Kentimize dair uluslararası proje ve faaliyetlere her zaman destek olacağız."

24.08.2023 tarihinde   Meclis Başkanı Serhat Karadağ Başkanlığında, Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Kaya ile Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizin iştirakiyle gerçekleşen "Tarımda Dolusavar Sistemleri Tanıtım" toplantısında, İş İnsanı Özgür Murat Ocak yaptığı sunumla katılımcıları bilgilendirdi.

29.08.2023 tarihinde   Meclis Başkanı Serhat Karadağ'ın başkanlığında, Meclis ve Komite Üyelerimiz ile Kent Akıl Topluluğu Üyelerinin katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda kentimizin imar durumu ile ilgili istişarede bulunuldu.

 

2.2 Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması

Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.3 Sanayinin Gelişmesi ve Katma Değerli Üretim Yapısına Geçiş

14.09.2023 tarihinde ŞUTSO, ŞUTGEM ve Dünya Gıda Programı (UN-WFP) iş birliğinde yürütülen Sosyoekonomik Güçlendirme ve Sürdürülebilirlik Ayakkabı İmalatı Eğitim Programı kapsamında yapılan kursiyer mülakatları gerçekleştirildi.

2.4 Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.5 Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi

07.09.2023 tarihinde  ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Taş, ICMPD tarafından yürütülen ENHANCER Programı kapsamında düzenlenen "Sıfırdan Uluslararası Girişimciliğe Projesi"nın açılış toplantısına katılarak katılımcı ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla girişimcilik hususunda istişarede bulundu.

12.09.2023 tarihinde   ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Zahit, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Yeliz Mercan'ın iştirakiyle Türk Kızılayı ve İŞKUR tarafından organize edilen İşgücü Piyasasına Geçişin Desteklenmesi (İSPED) Projesi tanıtım toplantısına katıldı

2.6 İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi

17.08.2023 tarihinde   ŞUTSO 8. Meslek Komitesi Üyeleri; İzzet Gökkan, Mehmet Çakmak, Reşat Uçan, M. Ali Tel ve Fatih Urluk Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Tahir Güllüoğlu'nu ziyaret ederek, mimar ve mühendislik fakültesi öğrencilerinin mezuniyet öncesi iş hayatına oryantasyonu adına istişarelerde bulunuldu.

25.08.2023 tarihinde  ŞUTSO 9.Meslek Komitesi Ağustos Ayı olağan toplantısı; Meclis BaşkanI Serhat Karadağ, Şanlıurfa İnşaatçılar ve Yapıcılar Derneği Başkanı Emin Demirkol Meclis ve Komite Üyelerimizin katılımıyla yapıldı.Toplantıda gündem maddeleri, sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

29.08.2023 tarihinde ŞUTSO Meclis Başkanı Serhat Karadağ'ın başkanlığında, Meclis ve Komite Üyelerimiz ile Kent Akıl Topluluğu Üyelerinin katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda kentimizin imar durumu ile ilgili istişarede bulunuldu.

01.09.2023 tarihinde   21.Meslek Komitesi Eylül ayı olağan toplantısı; Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

06.09.2023 tarihinde 8. Meslek Komitesi Eylül ayı olağan toplantısı komite başkanı Reşat Uçan, Meclis, Komite Üyeleri ve TMMOB bağlı temsilcilerin katılımı ile gerçekleşti. Toplantıda sektörde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

  06.09.2023 tarihinde 3. Meslek Komitesi Eylül ayı olağan toplantısı Yönetim Kurulu, Meclis ve Meslek Komite üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda sektörde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

  06.09.2023 tarihinde  14. Meslek Komitesi Eylül ayı olağan toplantısı komite başkanı Ahmet Altun, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımı ile gerçekleşti. Toplantıda sektörde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

07.09.2023 tarihinde ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi E.Sabri Akaltun, 12-13-14. ve 15. Meclis ve Meslek Komitesi Üyelerimizden oluşan heyet, İstanbul'da düzenlenen 31. WorldFood Uluslararası Gıda Ürünleri Teknolojileri Fuarı'na katılarak stant ziyaretleri gerçekleştirdi.

08.09.2023 tarihinde  Yönetim Kurulu Üyesi Eyyüp Sabri Akaltun, 12-13-14. ve 15. Meclis ve Meslek Komitesi Üyelerinden oluşan heyet, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Özer,  ile Meclis ve Meslek Komitesi Üyeleriyle düzenlenen, Müşterek Komite Toplantısına katıldı.

08.09.2023 tarihinde  ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Eyyüp Sabri Akaltun, 12-13-14. ve 15.  Meclis ve Meslek Komitesi Üyelerinden oluşan heyet, İstanbul'da düzenlenen 31. WorldFood  Fuarı'nda İstanbul Sanayi Odasına ait standı ziyaret etti.

08.09.2023 tarihinde   Yönetim Kurulu Üyesi Eyyüp Sabri Akaltun, 12-13-14. ve 15. Meclis ve Meslek Komitesi Üyelerinden oluşan heyet, İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi Murat Çökmez  ile Meclis ve Meslek Komitesi Üyeleriyle düzenlenen, Müşterek Komite Toplantısına katıldı.

12.09.2023 tarihinde  ŞUTSO 23. Meslek Komitesi Eylül ayı toplantısı, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

12.09.2023 tarihinde  ŞUTSO 13. Meslek Komitesi Eylül ayı toplantısı, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

12.09.2023 tarihinde  ŞUTSO 11. Meslek Komitesi Eylül ayı toplantısı, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

12.09.2023 tarihinde  ŞUTSO 2. Meslek Komitesi Eylül ayı toplantısı, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

15.09.2023 tarihinde ŞUTSO 5. Meslek Komitesi eylül ayı toplantısı, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü. 

24.08.2023 tarihinde   Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Kaya ve İş İnsanı Özgür Murat Ocak, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim'i ziyaret ederek modern tarım teknolojisi ve yatırım fırsatları ile ilgili istişarede bulundu.

25.08.2023 tarihinde  ŞUTSO 9.Meslek Komitesi Ağustos Ayı olağan toplantısı; Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Şanlıurfa İnşaatçılar ve Yapıcılar Derneği Başkanı Emin Demirkol Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda gündem maddeleri, sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

28.08.2023 tarihinde   ŞUTSO Meclis Başkanı Serhat Karadağ'ın başkanlığında 8. Meslek Komitesi Ağustos ayı Olağanüstü Toplantısı Meclis ve Komite Üyelerinin katılımı ile gerçekleşti. Toplantıda sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

04.09.2023 tarihinde   ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Şanlıurfa OSB Başkan Vekili Nebi Bayram ile Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet, AKSA Doğalgaz Bölge Müdürü M.Nezih Ural'ı ziyaret ederek OSB'deki işletmelerin doğalgaz ihtiyacının giderilmesi için çalışmaların yapılacağı sözünü aldı.

05.09.2023 tarihinde   Şanlıurfa Besi OSB Kırsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Mustafa Çiçek ile beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim'i ziyaret ederek ilimizin hayvancılık sektöründe yaşanan sorunları ile çözüm önerileri hususunda istişarede bulundu.

06.09.2023 tarihinde   Kentin turizm sektörü temsilcilerinden Vedat Bulut, Süleyman Bulut, Sefa Taşhan ve Faruk Caz, Meclis Başkanı Serhat Karadağ'ı ziyaret ederek ilimizin turizm sektöründeki güncel gelişmeleri ve sorunlarına dair çözüm önerileri ile ilgili istişarede bulundu.

15.09.2023 tarihinde ŞUTSO Hesapları İnceleme Komisyonu, 2023 Yılı Eylül Ayı olağan toplantısını, ŞUTSO Toplantı Salonu'nda gerçekleştirdi

ŞUTSO'NUN İLETİŞİM ETKİNLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ

3.1 Üyelere Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

23.08.2023 tarihinde    ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimiz ile Şanlıurfa OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nabi Bayram'dan oluşan heyet, Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Fırat'a ait Ferat Elektrik Maxisu firmasını ziyaret ederek sektörel sorunlar ve çözüm önerileriyle ilgili istişarede bulundu.

05.09.2023 tarihinde   ŞUTSO ile Vilinze (Yuka) Mobilya Grup arasında indirim protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, üye ve çalışanlarına yönelik tedarikçi firmanın ürünlerinde liste fiyatı üzerinden %15, kampanyalı ürünlerde ise ek %5 indirim uygulanacak.

07.09.2023 tarihinde ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Cumhurbaşkanı .Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 2024-2026 dönemini kapsayan Orta Vadeli Program (OVP) ile ilgili bir değerlendirmede bulunarak, programın ekonomik istikrarımız adına önemli bir adım olduğunu vurguladı.

16.09.2023 tarihinde   ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile birlikte 14 Eylül'de çıkan yangında zarar gören 2. Organize Sanayi Bölgesindeki PAPIANO tekstil geri dönüşüm fabrikasında incelemelerde bulunarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

16.09.2023 tarihinde   ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile birlikte üye ziyaretleri kapsamında Organize Sanayi Bölgesindeki Ores Seramik fabrikasını ziyaret ederek üretilen ürünleri inceledi, sektörel sorunlar ve çözüm önerileri üzerine istişarede bulundu.

3.2 Tanıtıma Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

15.08.2023 tarihinde  Ziraat Bankası Bölge Başkanı Murat Bilen, Başkan Yardımcısı Şerif Yılmaz, Girişimci Şube Müdürü Sezai Yahlizade, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim'i ziyaret ederek, üyelerimizin finansa erişimi ve ilimizin ekonomik gelişmeleriyle ilgili istişarede bulundu.

15.08.2023 tarihinde  Araştırmacı Gazeteci ve Yazar Mehmet Emin Kuş ile İş İnsanı Mustafa Yıldırım, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyarette, ilimizin yerel gündemi ve sektörel gelişmeleri hakkında istişarede bulunuldu.

15.08.2023 tarihinde   Önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Meclis Üyemiz Bakır Kama ve beraberlerindeki  heyet, Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Yetim'i ziyaret ederek ilimizin yerel gündemi ve güncel gelişmeleriyle ilgili istişarede bulundu.

18.08.2023 tarihinde   Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile ilimizde göreve tensip buyrulan Vali Hasan Şıldak için Valilik önünde düzenlenen karşılama törenine, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim de katıldı.

22.08.2023 tarihinde      ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, ŞUTSO Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından organize edilen "4. Avrupa Spor Festivali"nin açılış etkinliği olan Şanlıurfa Bisiklet Turu'na katılarak, festivalin startını verdi.

29.08.2023 tarihinde   Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizden oluşan heyet, GAP Havalimanı Müdürlüğü'ne atanan İbrahim Çiftçi'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak başarı dileklerini iletti.

29.08.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ ile Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet, üye ziyaretleri kapsamında, önceki dönem Meclis Üyesi Mustafa Oruç ile iş yerinde bir araya gelerek sektörel istişarede bulundu.

30.08.2023 tarihinde   Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Vali Hasan Şıldak ile il protokolünün de iştirak ettiği 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Töreni'ne katıldı.

01.09.2023 tarihinde   Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) 1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları’na katıldı.

01.09.2023 tarihinde   Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak'ın eşi Fatma Nur Şıldak, Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan ile beraberlerindeki heyet, 1. Şanlıurfa Kültür ve Turizm Fuarı'ndaki standımızda Yönetim Kurulu Başkanvekili Mustafa Taş ile bir araya gelerek Odamız hakkında bilgi aldı.

01.09.2023 tarihinde  Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili İsa Mesih Şahin, Şanlıurfa İl Başkanı Abdülkadir Karakeçili ile beraberlerindeki heyet, Meclis Başkanı Serhat Karadağ'ı ziyaret ederek ilimizin mevcut ekonomik gelişmeleri ve yerel gündemiyle ilgili istişarede bulundu.

01.09.2023 tarihinde   Şanlıurfa OSB Başkan Vekili Nebi Bayram ve beraberindeki heyet, 1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları Fuarındaki standımızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Taş, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile bir araya geldi.

01.09.2023 tarihinde   AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ile usta şefler Ramazan Bingöl ve Ömer Akkor 1.Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Fuarı'ndaki standımızda Yönetim Kurulu Başkanvekili Mustafa Taş ile bir araya gelerek Odamız hakkında bilgi aldı.

01.09.2023 tarihinde   AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı ile beraberindeki heyet, 1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Fuarındaki standımızda Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Önkol ile bir araya gelerek ilimizin kültür ve turizm sorunları ve çözüm önerileriyle ilgili istişarede bulundu.

02.09.2023 tarihinde   GAP Havalimanı Müdürü İbrahim Çiftçi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyes Kültür ve Turizm Başkanı Niyazi Kocadağ  ile Urhay Yönetim Kurulu Başkanı Sezin İlhan Çalışkan 1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları Fuarı'ndaki standımızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkan Mehmet Yetim ile bir araya geldi.

02.09.2023 tarihinde   Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Mustafa Zahit, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile birlikte 1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları'na katılan kurum, kuruluş ve firmaların stantlarını ziyaret ederek kolaylıklar diledi.

02.09.2023 tarihinde   Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, 1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları'nda AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı'yı ziyaret ederek ilimizin sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili istişarede bulundu.

02.09.2023 tarihinde   HÜDAPAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan ile beraberindeki heyet, 1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları'ndaki standımızda Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Mustafa Zahit, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile bir araya gelerek ilimizin sorunları ve çözüm önerilerine dair istişarede bulundu.

03.09.2023 tarihinde   Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ ile Yönetim Kurulu Üyelerimizden oluşan heyet, Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile ilimize atanan Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak'ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

05.09.2023 tarihinde   Temiz Toplum Federasyonu Genel Başkanı Mahmut Demir ile beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim'i ziyaret ederek ilimizin sosyal, ekonomik ve kentsel sorunları ile çözüm önerileri hususunda istişarede bulundu.

07.09.2023 tarihinde   Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ ve Meclis Üyesi Cihan Oktay ile birlikte Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürü olarak atanan Halil Şıtıl'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak başarı dileklerini iletti.

11.09.2023 tarihinde   ŞUTSO Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak ve il protokolünün iştirakiyle Karaköprü 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu'nda düzenlenen 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programına katıldı.

13.09.2023 tarihinde   İş insanı İbrahim Halil Çiftçi, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Zahit'i ziyaret ederek ilimizin sektörel sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili istişarede bulundu. Nazik ziyaretleri için kendisine teşekkür ederiz.

2023 AĞUSTOS AYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

YAPILAN İŞLEM

AĞUSTOS

BASILAN YAYIN SAYISI

-

WEBDE YAYINLANAN DİJİTAL ÇALIŞMA SAYISI

53

HAZIRLANAN BASIN DUYURUSU SAYISI

5

sHAZIRLANAN BASIN BÜLTENİ SAYISI

5

HAZIRLANAN BASIN TOPLANTISI SAYISI

-

YEREL/ULUSAL BASINDA YER ALAN HABER SAYISI

5

SOSYAL MEDYA’DA YAYINLANAN HABER SAYISI

FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI

TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI

55

5334

3794

ODAMIZ WEB SAYFASINDA YAYINLANAN HABER VE DUYURU SAYISI

10

ODAMIZ WEB SİTESİ ZİYARETÇİ SAYISI

32770

ODA YETKİLİLERİNİN KATILMIŞ OLDUĞU CANLI YAYIN VE BAĞLANTILAR TV/RADYO SAYISI

-

BİRİMCE YAPILAN YAZIŞMA SAYISI

-

BİRİME HAVALE EDİLEN EVRAK SAYISI

7

Ç

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 20
2023 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 360437
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2023 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES