ANTAKYA MEDENİYETLER KOROSU, ŞUTSO ORGANİZASYONUYLA KONSER VERECEK

18 Mayıs 2023 | 346
| | | |

Üç semavi din, farklı mezhep, kültür ve meslekten kişilerin bir araya gelerek kurduğu Antakya Medeniyetler Korosu, “9 Mayıs Avrupa Günü Dayanışma Konserleri” kapsamında, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) AB Bilgi Merkezi ev sahipliğinde, 21 Mayıs Pazar günü saat 19.30'da tarihi Balıklıgöl Platosunda sanatseverlerle buluşacak.

Her yıl farklı temalarla birlik ve işbirliğini teşvik etmek amacıyla kutlanan 9 Mayıs Avrupa Günü'nde bu yıl beraberlik ve barış ruhunu vurgulamanın yanı sıra, yaşanan deprem felaketine ilişkin dayanışmaya da dikkat çekiliyor. Dayanışma Temasıyla kutlanacak olan 9 Mayıs Avrupa Günü etkinliğinde farklı etnik kökenlere ve farklı inançlara mensup üyelerden oluşan Antakya Medeniyetler Korosu, Avrupa Birliği Bilgi Dayanışma Dinletisi performansı sergileyecek. Tüm vatandaşların davetli olduğu “Birlikte Daha Güçlüyüz” sloganıyla gerçekleşecek programda, şarkılarla birlik ve dayanışma mesajları verilecek.

Avrupa Birliği Üyesi Ülkelerden Türkiye'ye Destek

Bilindiği üzere, Şubat ayında ülkemizde meydana gelen büyük deprem felaketinden sonra, Avrupa Birliği üyesi ülkeler, 32 arama-kurtarma ekibi, 1600’den fazla arama-kurtarma görevlisi ve 111 arama köpeğiyle Türkiye'ye destek oldu. 6 sağlık ekibinin görev yaptığı 5 sahra hastanesinde binlerce insan tedavi edildi ve daha sonra ekipmanlar ilgili şehirlere bağışlandı. Mart ayında Avrupa Birliği ve Uluslararası Toplum üyelerinin düzenlediği Bağış Konferansı’nda ise Türkiye'deki depremzedeleri desteklemek için 6 Milyar Avronun üzerinde yardım taahhüdünde bulunuldu.

Antakya Medeniyetler Korosu Kurumsal Bir Kimliğe Sahip

Medeniyetler arasında köprü oluşturmak ve Hatay'ın tanıtımına katkı sağlamak amacıyla 2007'de kurulan Antakya Medeniyetler Korosu, farklı din ve mezhebe mensup sanatçılardan oluşuyor.

Koro kuruluşundan bir yıl sonra 2008 yılında 'Antakya Medeniyetler Korosu Derneği' adıyla dernek haline gelerek kurumsal bir kimliğe sahip oldu. 2008'den itibaren bu dernek yapısı altında faaliyetlerini gerçekleştiren koro, 2012'de Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi. Antakya Medeniyetler Korosu Derneği ise 2019'da Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü'ne layık görüldü. Koronun 7 üyesi, 6 Şubat tarihli Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybetti.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 20
2023 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 295355
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2023 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES