HİBELER VE DESTEKLERLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ŞUTSO’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

10 Nisan 2023 | 457
| | | |

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Genel Müdürlükleri, TÜBİTAK, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ve KOSGEB tarafından Özel Sektör kuruluşlarına yönelik olarak yürütülen hibeler, destekler ve faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme toplantısı, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen toplantıya; ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Metin İlengiz, Meclis Üyeleri İbrahim Halil Çalışkan, Ömer Fırat, TÜBİTAK TEYDEP USETEG Grup Koordinatörü Önder Zor,  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İsmet İnce, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Ercüment Şenbaba, KOSGEB Şanlıurfa İl Müdürü İdris Erkeksoy, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Yunus Çolak, tüccar, sanayici ve girişimci iş insanları katıldı.

Toplantı, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Metin İlengiz'in açılış konuşmasıyla başladı. Metin İlengiz konuşmasında şunları kaydetti: "Malumunuz olduğu üzere pandemiyle başlayıp, Rusya-Ukrayna Savaşı,  asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem afeti ve son olarak da ilimizde yaşadığımız sel felaketi ile birlikte zor bir süreci hep birlikte yaşadık. Yaşadığımız tüm bu olaylar İlimizde, sosyolojik, psikolojik ve ekonomik anlamda derin izler bıraktı. Ülke olarak ender bir dayanışma örneği göstererek yaraları sarmak üzere kenetlendik. Evet, herkesin elini taşın altına koyduğu bu süreçte, normal hayatımıza dönmek için ekonomik olarak hızlı toparlanmamız; üretim, istihdam ve ihracatımıza devam etmemiz büyük önem taşıyor.

Bu minvalde, kamu kurum ve kuruluşlarımızın ilimize ve bölgemize yönelik teşvik ve destekleri hızlıca toparlanmamıza zemin olacaktır. Hele ki, nitelikli projelerinin desteklenmesi, üyelerimizin yenilik içerikli projelerine çok büyük katkı sağlayacaktır. Bu çerçevede Şanlıurfa dâhil, depremin etkilediği 11 ilde faaliyet gösteren firmalarımızın proje esaslı araştırma, teknoloji geliştirme ve yenilikçilik faaliyetlerine destek olmak amacıyla verilen desteklerden mutlaka yararlanmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken sizleri bir kez daha saygıyla selamlıyor, bütün firmalarımızı verilen desteklerden faydalanmaya, Ar-Ge ve inovasyona dayalı üretimlerle, yüksek katma değerli üretimler yapmaya davet ediyorum." dedi.

ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Metin İlengiz'in açılış konuşmasının ardından, TÜBİTAK TEYDEP USETEG Grup Koordinatörü Önder Zor,  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İsmet İnce, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Ercüment Şenbaba, KOSGEB Şanlıurfa İl Müdürü İdris Erkeksoy, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Yunus Çolak özel sektör kuruluşlarına yönelik olarak yürütülen hibeler, destekler ve faaliyetleri ile ilgili detay sunumlarını gerçekleştirdi.

Sunumların ve katılımcıların sorularının cevaplanmasının ardından toplantı sona erdi.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 17
2023 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 360437
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2023 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES