ŞUTSO 2022 EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

14 Eylül 2022 | 641
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Ağustos ve Eylül Ayı birleştirilmiş Meclis Toplantısı, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Gerçekleşen Meclis Toplantısı’nda, Meclis Üyeleri Mehmet Aslan ve Mustafa Zahit gündem dışı bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından, olağan meclis toplantısına geçildi. Eylül Ayı Meclis Toplantısı, Temmuz 2022 ayı Meclis kararı, Hesapları İnceleme Komisyonu kararı,      Temmuz 2022 ayı mizanının görüşülmesi, Ağustos 2022 ayı mizanının görüşülmesi ve Temmuz-Ağustos ayları faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkanı Ahmet Altun başkanlığında yapıldı.

Toplantı, Meclis Başkanı Ahmet Altun’un açılış konuşmasıyla başladı. Meclis Başkanı Ahmet Altun açılış konuşmasında şunları kaydetti: “Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2022 Ağustos ve Eylül Ayı birleştirilmiş olağan Meclis Toplantısı'na, hoş geldiniz.  Hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Eylül ayı meclis toplantımızı açıyorum. Değerli Meclis Üyeleri, Bugünkü konuşmamı yüksek enflasyon ve artan maliyet girdileri üzerine yapmak istiyorum. İlimizin ve ülkemizin en önemli problemi maalesef ki enflasyon…

Küresel ekonomide yaşanan durgunluk, pandemi neticesinde sektörel talebin kesilmesi ve pandeminin ardından gelen hızlı talep, Rusya-Ukrayna savaşının yarattığı enerji ve tahıl arzı problemi, tedarik zincirinde yaşanan aksaklıklar… Tüm bunlar, küresel anlamda fiyatların artmasına neden olarak ülke ekonomilerini enflasyon ile karşı karşıya bıraktı. Yüksek enflasyon, işletmelerin maliyet-kar hesapları üzerinde belirsizlik yaratmakta ve KOBİ’lerin gelir dağılımına olumsuz etki etmektedir. Ayrıca, başta elektrik ve doğalgaz olmak üzere enerji fiyatlarındaki artış ile hammadde ürünleri, gübre ve gıdada yaşanan artışlar zor bir üretim sürecini beraberinde getirmiştir.

Haliyle tüm dünya ülkeleri enflasyonu düşürmek için önlemler alıyor, yeni uygulamaları devreye sokuyor. Ülkemizde de 04 Eylül 2022 tarihinde açıklanan Orta Vadeli Program (OVP), enflasyon hedeflerini ortaya koyması bakımından olumlu bir adım olmuştur. Ancak, Avrupa’da enerji krizinin ülkemize yatırım ve ihracat açısından yeni fırsatlar getirebileceği bir dönemde, enerji başta olmak üzere temel girdilerde maliyetleri düşürecek sektörel reformların hızlandırılması gerekiyor.

Biz ŞUTSO olarak, yaşanan mevcut durumun üyelerimiz, iş insanlarımız üzerindeki etkisini yakından takip ediyoruz. En önemli görevimiz, üyelerimizin sorunlarını tespit ederek ve çözüm önerileri ile birlikte ilgili makamlara iletmektir. Bu sorumluluk bilinciyle çalışıyoruz.

Değerli Meclis Üyeleri, Malumunuz olduğu üzere; Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası olarak Haliliye İlçe Seçim Kurulu’na yaptığımız başvuru neticesinde 30 Ekim 2022 Pazar gününe seçim tarihi aldık. Bu tarihte, 09:00 - 17:00 saatleri arasında Haliliye’de bulunan 15 Temmuz Şehitleri Orta Okulu ile Hatice Gelener İlk Okulu’nda organ seçimlerimizi gerçekleştireceğiz. Seçim ile ilgili tüm detayları www.sutso.org.tr adresli resmi web sitemizde paylaşıyoruz ve paylaşmaya devam edeceğiz. Gerçekleştireceğimiz seçimin şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, aday olan arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Meclis Toplantımızın hayırlı olmasını temenni ediyor; hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına bir kez daha saygıyla selamlıyorum. " dedi.

Meclis Başkanı Ahmet Altun’un açılış konuşmasının ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde, Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş, 2022 Temmuz-Ağustos Ayları Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

Temmuz-Ağustos Ayları Faaliyetlerimiz Şöyle;

04.07.2022- 12-09.2022 tarihleri arasında Odamıza;

503 yeni üye kaydedilmiş,

905 Üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

59 üyenin kaydı silinmiştir.

12.09.2022 Tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 12234

1) ŞUTSO’NUN KURUMSAL GELİŞİMİ

1- Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

Yeni hizmetlerin geliştirilmesi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

  1. Kurumsal Alt Yapısının ve Yetkinliklerinin Gelişmesi

06.07.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, İŞ-KUR İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2022/3.Olağan Toplantısı’na katıldı.

22.07.2022 tarihinde Şanlıurfa Eğitimi Geliştirme Vakfı (ŞEGEV) Mütevelli Heyeti Toplantısı, Vali Yardımcısı Yeliz Mercan başkanlığında, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve ŞEGEV Mütevelli Heyeti Üyeleri'nin katılımıyla ŞUTSO'da gerçekleştirildi.

26.08.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Turizm Geliştirme A.Ş’nin Ağustos /2022 Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.

2) BÖLGE EKONOMİSİNİN KALKINMASI

2.1 Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması

27.07.2022 tarihinde ŞUTGEM A.Ş. Yönetim Kurulu Toplantısı, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim başkanlığında, ŞUTGEM A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri Kadir Kılıçoğlu, M.Sait Aydın ve Mehmet Çalışkan'ın katılımıyla ŞUTSO Göbeklitepe Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

28.07.2022 tarihinde, 2022 Yılı İl Koordinasyon Kurulu ve İl İdare Şube Başkanları 3.Toplantısı; Vali Salih Ayhan Başkanlığında, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda; 2022 yılı projeleri ele alındı.

27.07.2022 tarihinde Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirilen Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı'na; Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya,  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel SekreterV. Ferit Dağdeviren, ve Ajans yöneticileri katıldı.

26.08.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Yaşam Boyu Eğitim Toplantısı’na katıldı.

2.2 Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması

Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.3 Sanayinin Gelişmesi ve Katma Değerli Üretim Yapısına Geçiş

19.07.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Vali Salih Ayhan, başkanlığında gerçekleştirilen, Şanlıurfa OSB Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı. Toplantıda, yeni yatırımcıların ilimize kazandırılması, istihdamın arttırılması, yer tahsisleri, alt ve üst yapı çalışmaları hakkında bilgi verildi.

09.08.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Vali Salih Ayhan başkanlığında, Şanlıurfa OSB Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı'na katıldı. Vali Ayhan toplantıda, OSB'deki çalışmalar hakkında bilgi aldı ve yeni yatırımlar için de gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

08.09.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Vali Salih Ayhan başkanlığında, Şanlıurfa OSB Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı'na katıldı.

 2.4 Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.5 Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi

18.07.2022 tarihinde OSB ŞUTGEM Hizmet Binasında, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ve Kızılay Toplum Merkezleri işbirliği ile Kaynakçılık Eğitimi gerçekleştirildi.

01.08.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Irmak Aslan, İş İnsanı Fahrettin Kuşoğlu ve beraberlerindeki heyet ile ŞUTGEM ve BUTGEM arasında imzalanacak olan "Mesleki Yeterlilik Belgesi Eğitimleri" protokolü kapsamında bir araya geldi.

08.08.2022 tarihinde Çelik Kaynakçısı MYK sınavları Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası koordinasyonunda ŞUTGEM Sınav Merkezi’nde TOBB MEYBEM tarafından gerçekleştirildi.

12.08.2022 tarihinde Elektrik Tesisatı MYK sınavları Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası koordinasyonunda ŞUTGEM Sınav Merkezi’nde TOBB MEYBEM tarafından gerçekleştirildi.

 2.6 İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi

21.07.2022 tarihinde ŞUTSO 28. Meslek Komitesi Temmuz ayı olağan toplantısı Mehmet Erdem başkanlığında ŞURSAD Başkanı Nihat Fırathan'ın katılımı ile Yönetim kurulu, Meclis ve Meslek Komite üyeleri ile gerçekleştirildi. Toplantıda sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

22.07.2022 tarihinde ŞUTSO 28. Meslek Komitesi Üyeleri, gerçekleştirilen Temmuz ayı olağan toplantısında, Harran Üniversitesi bünyesinde, 4 Yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü’nün açılması için girişimlerde bulunma kararı aldı. Detaylar https://sutso.org.tr/haber/1946/sigortacilar-4-yillik-bolum-istiyor

28.07.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, TOBB Borsalar Müdürü Yiğit Ateş ve FAO temsilcileri; TOBB ve FAO işbirliğinde yürütülen “Tarımsal Gıda Değer Zincirlerinde Küçük Çiftçiler İçin Tarımsal Risk Yönetimi İçin Alternatiflerin Geliştirilmesi“ projesi kapsamında bir araya geldi.

02.08.2022 tarihinde TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şube Başkanı Abdullah Melik; Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Pelte’ e bir ziyaret gerçekleştirerek GAP Son Durum Sonuçları ve Öneriler isimli çalışmayı takdim etti. Ziyarette Yönetim Kurulu Üyeleri Cuma Korak, Mehmet Çalışkan ve Meclis Üyesi Ahmet Sambur da yer aldı.

12.09.2022 tarihinde ŞUTSO Hesapları İnceleme Komisyonu, 2022 Yılı Ağustos ve Eylül Ayı birleştirilmiş olağan toplantısını, ŞUTSO Toplantı Salonu'nda gerçekleştirdi.

ŞUTSO'NUN İLETİŞİM ETKİNLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ

3.1 Üyelere Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

07.07.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, üye ziyaretleri kapsamında "İHG Tasarım Mobilya" firmasını ziyaret ederek, İşletme Sahibi İbrahim Halil Girit ile sektörel sorun ve çözüm önerileri hakkında, görüş alışverişinde bulundu.

06.08.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, üye ziyaretleri kapsamında Şanlıurfa OSB’de bulunan Edessa Seramik üretim işletmesini ziyaret ederek Fabrika Müdürü Aziz Kılıç ile mevcut çalışmaları, sorunları ve çözüm önerileri hakkında istişarede bulundu.

24.08.2022 tarihinde ŞUTSO’da “Suriye Masası” kuruluyor. Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile SPARK Türkiye Ülke Müdürü Halil Can Emre, arasında imzalanan işbirliği anlaşmasıyla Türk ve Suriyeli girişimci ve işletmelere finansal okuryazarlık, iş geliştirme vb. başlıklarda eğitimler verilecek. https://sutso.org.tr/haber/1947/sutsoda-suriye-masasi-kuruluyor

02.09.2022 tarihinde ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, KAMİAD Genel Başkanı Ali Adıgüzel, Kamuya iş yapan müteahhitler ve inşaat sektörü temsilcileri ŞUTSO’da bir araya gelerek sektörde yaşanan problemler ve çözüm önerilerini değerlendirdi. https://sutso.org.tr/haber/1948/baskan-peltek-kamu-muteahhitlerinin-dayanacak-gucu-kalmadi

02.09.2022 tarihinde ŞUTSO'nun Özel DC Lisans Anadolu Lisesi ile yaptığı protokolde, ŞUTSO çalışanları ve üyelerinin birinci derece yakınlarına, 2022-2023 yılı Eğitim ve Öğretim yılı kayıt ücretinde % 30 indirim uygulanacak. https://sutso.org.tr/haber/1949/sutso-uyelerine-ozel-dc-lisans-anadolu-lisesinden-20-indirim

05.09.2022 tarihinde ŞUTSO'nun Nokta Kırtasiye ile yaptığı protokolde, 05 Eylül 2022 -01 Eylül 2023 tarihleri arasında, fotokopi kağıdı ve ders kitapları haricindeki tüm kırtasiye ürünlerinde nakitte  % 20, Kredi Kartı ile ödemelerde ise %10 indirim sağlanacak. https://sutso.org.tr/haber/1950/sutso-uyelerine-nokta-kirtasiyeden-20-indirim

09.09.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, ŞUTSO'ya kayıtlı üyelerin hatalı vergi kayıtlarını düzeltmeleri zorunluluğu ile ilgili bir açıklama yaptı. Başkan Peltek “Üyelerimizin, hatalı vergi kayıtlarını düzeltmesi gerekiyor” dedi. https://sutso.org.tr/haber/1951/baskan-peltek-uyelerimizin-hatali-vergi-kayitlarini-duzeltmesi-gerekiyor

3.2 Tanıtıma Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

05.07.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Vali Salih Ayhan, Milletvekillerimiz, paydaş kurum ve kuruluş temsilcileri, Şanlıurfa’nın, "2023 Yılı İslam Dünyası Turizm Kenti" olması dolayısıyla Kültür Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy'a bir ziyaret gerçekleştirdi.

06.07.2022 tarihinde Şanlıurfa SGK İl Müdür. Yardımcısı Ramazan Akaray ve beraberindeki Heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirerek Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi'ne (Women Up) 50 ek kontenjan verildiğini belirtti ve projeye desteklerinden dolayı Başkan Peltek'e teşekkür etti.

15.07.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Direkçi, Vali Salih Ayhan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi BaşkanV. Ahmet Kaytan ve davetlilerin iştirakiyle Dergâh Camiinde Şehitlerimiz için düzenlenen, Hatm-i Şerif ve Mevlid-i Şerif programına katıldı.

15.07.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Direkçi, Vali Salih Ayhan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi BaşkanV. Ahmet Kaytan ve il protokolünün iştirakiyle gerçekleştirilen 15 Temmuz korteji, sergi açılışı ve Rabia Meydanındaki buluşma programına katıldı.

19.07.2022 tarihinde Siverek TSO Başkanı Serdal Bucak Odamızı ziyaret etti.

20.07.2022 tarihinde Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında, Odamızın Şanlıurfa proje okulu olan Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin tanıtımına yönelik, gezi programı düzenlendi.

25.07.2022 tarihinde Şanlıurfa Vakfı Başkanı E.Korgeneral M.Kemal Alataş ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette; 15-18 Eylül tarihlerinde Ankara'da düzenlenecek olan Şanlıurfa Tanıtım Günleri programı ile ilgili istişarede bulunuldu.

27.07.2022 Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya,  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel SekreterV. Ferit Dağdeviren, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, kurumlar arası işbirliği ve ortak çalışmalarla ilgili istişarede bulunuldu.

29.07.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Çoban’ı ziyaret etti.

29.07.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı. Z.Abidin Beyazgül ve davetliler ile birlikte, "Mezopotamya'da Kadın" isimli serginin açılışına katıldı.

02.08.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, 2022 YKS'de TÜBİTAK Puanıyla Türkiye 1.'si olan M.Rojvan Gümüş ile bir araya geldi. Başkan Peltek, TOBB ETÜ Tıp Fakültesi'ni tercih edeceğini söyleyen M.Rojvan Gümüş'e başarı dileklerini iletti.

03.08.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek; Vali Salih Ayhan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı. Z.Abidin Beyazgül, Milletvekillerimiz ve il erkânının iştirakiyle düzenlenen Eyyübiye Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Sera Kent, 3 park ve 2 halı sahanın toplu açılış törenine katıldı.

09.08.2022 tarihinde Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı Türkiye Temsilcisi Parvathy Ramaswami ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette, planlanan işbirliği çalışmaları hakkında istişarede de bulunuldu.

11.08.2022 tarihinde SGK Şanlıurfa İl Müdürü İsmail Ünlü veda ziyaretleri kapsamında odamıza bir ziyaret gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Kılıçoğlu, ağırladığı Ünlü'ye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek yeni görev yerinde başarılar diledi.

12.08.2022 tarihinde GAP BKİ Başkanı Mehmet Açıkgöz, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Meclis Üyesi M.Yaşar Hamidanoğlu'nun da yer aldığı ziyarette, kurumlar arası işbirliği ve ortak çalışmalarla ilgili istişarede bulunuldu.

12.08.2022 tarihinde İYİ Parti İl Başkanı M.Fedai Çakmaklı ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e bir ziyaret gerçekleştirdi. ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Çalışkan'ın da yer aldığı ziyarette, ilimizin yerel gündemi ve güncel gelişmeleri konuşuldu.

12.08.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, TMMOB Mimarlar Odası Şanlıurfa Şube Başkanı Deniz Demir’e hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundu.

12.08.2022 tarihinde Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş; İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Meclis Üyesi M.Yaşar Hamidanoğlu ile bir araya geldi. Başkan Peltek, ziyarette, "Nazik ziyaretleri için Sn.Aktaş'a, Sakarya'ya tayin olan Sn. Doğuş'a da kente verdiği hizmetler için teşekkür ediyorum." Dedi.

23.08.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun Meclis Üyesi Ahmet Sambur; Şanlıurfa Besi OSB Kırsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Mustafa Çiçek ve beraberindeki heyetle bir araya geldi. Toplantıda yürütülen ve planlanan çalışmalar konuşuldu.

23.08.2022 tarihinde Frankfurt School Finance and Managament'dan Proje Koordinatörü Çağatay Başaran ve Destek Personeli İzzet Özgöz; Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret ederek göçten etkilenen seçili il ve sektörlerde KOSGEB işbirliğinde istihdam taahhütlü Kobi finansman faiz desteğiyle ilgili bilgilendirmede bulundu.

24.08.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, ŞUTSO desteğiyle Building Markets ve Gönül Köprüsü Derneği tarafından organize edilen "Kamuda Satın Alma Prosedürleri, Mevcut Kanun ve Stratejiler" konulu bilgilendirme toplantısına Katıldı. Başkan Peltek toplantıda, odamız çalışmaları ve kurulacak olan "Suriye Masası “hakkında bilgi verdi.

24.08.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, YKS'de ilk 500'e giren; Muhammed Eren Baysal, Muhammet Emin Göçmen,Mehmet Akif Dündar, Ahmet Emre Dilekoğlu, Muhammed Emir Dilekoğlu ve Ali İkbal Pala ile bir araya gelerek eğitim hayatlarında başarılar diledi.

24.08.2022 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi Karaköprü İlçe Başkanlığı Heyeti, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirerek, güncel gelişmeler çerçevesinde istişarede bulundu. Ziyarette, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Direkçi'de yer aldı.

24.08.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, BM Dünya Gıda Programı Türkiye Ofisi ile ŞUTSO Sosyo Ekonomik ve Sürdürülebilir (SES) programı kapsamında ilimizde düzenlenecek olan geçim kaynakları programı ile ilgili görüşmeler yapıldı.

25.08.2022 tarihinde Bursa'nın Yıldırım İlçesine atanan Haliliye Kaymakamı Metin Esen veda ziyaretleri kapsamında, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. Başkan Peltek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve özverili çalışmalarından dolayı Esen'e teşekkür ederek başarılar diledi.

25.08.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karakuş, Vali Salih Ayhan başkanlığında, Karacadağ Kalkınma Ajansı koordinesinde gerçekleştirilen 2024-2028 Dönemi Şanlıurfa Bölge Planı Çalıştayı'na katıldı.

01.09.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karakuş, Vali Salih Ayhan başkanlığında, Halfeti’de düzenlenen Tarımsal Projeler ve Tarıma Dayalı Endüstriyel Sanayi konulu toplantıya katıldı. Toplantıda, tarım ve hayvancılığa dair ilimizde yapılan çalışmalar ele alındı.

01.09.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karakuş; Vali Salih Ayhan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı. Z.Abidin Beyazgül ve davetlilerin iştirakiyle Halfeti'de düzenlenen, "Fıstık Hasadı Şenliği"  programına katıldı.

02.09.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Göbeklitepe Gastronomi Merkezini ziyaret etti. Başkan Peltek yaptığı açıklamada,"Haliliye Belediye Başkanımız Sn. Mehmet Canpolat tarafından kente kazandırılan merkez, şehrimizin coğrafi işaretli ürünlerinin sergilenmesi ve pazarlamasına büyük katkı sunacak." dedi.

06.09.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Milletvekilleri Gülender Açanal, M.Ali Cevheri, Şanlıurfa Milli Eğirim Müdürü Fevzi Kurt ve davetlilerin iştirakiyle düzenlenen "Şanlıurfa Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’na Hazırlık Öğretmen Mesleki Çalışma Programı'na" katıldı.

06.09.2022 tarihinde Şanlıurfa Teknokent Genel Müdürü Öğr.Gör.Dr. Mehmet Ali Koçakoğlu ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, iki kurum arasındaki olası iş birliği çalışmaları üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.

06.09.2022 tarihinde Ziraat Bankası Grup Başkanı İlker Met ve Bölge Yöneticisi Murat Bilen Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, ilimizin güncel ekonomik gelişmeleriyle üyelerimizin finansa erişimi konusunda istişarede bulunuldu.

08.09.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Vali Salih Ayhan, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya ve davetlilerin iştirakiyle düzenlenen, JELKIM Bioteknoloji AŞ.tarafindan ilimize kazandırılan Sebze ve Meyve Kurutma Tesisi Temel Atma Töreni'ne katıldı.

09.09.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun ile Meclis Üyesi Mustafa Taş, şehrimize atanan İl Emniyet Müdürümüz Mehmet Murat Ulucan'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

10.09.2022 tarihinde CHP Enerjiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, İstanbul Milletvekili Av.Mahmut Tanal, Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, İl Başkanı Ferhat Karadağ ve beraberlerindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı. İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile Meclis Üyelerimizin bulunduğu ziyarette, ilimizin enerji konusu konuşuldu.

11.09.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek,, Meclis Başkanı Ahmet Altun; Vali Salih Ayhan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgul ile davetlilerin iştirakiyle Hilvan’ın Çakmak Mahallesinde düzenlenen Badem Hasadı Şenliği'ne katıldı.

2022 TEMMUZ-AĞUSTOS AYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

YAPILAN İŞLEM

TEMMUZ-AĞUSTOS

BASILAN YAYIN SAYISI

-

WEBDE YAYINLANAN DİJİTAL ÇALIŞMA SAYISI

32

HAZIRLANAN BASIN DUYURUSU SAYISI

6

HAZIRLANAN BASIN BÜLTENİ SAYISI

6

HAZIRLANAN BASIN TOPLANTISI SAYISI

-

YEREL/ULUSAL BASINDA YER ALAN HABER SAYISI

5

SOSYAL MEDYA’DA YAYINLANAN HABER SAYISI

FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI

TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI

96

4696

2092

ODAMIZ WEB SAYFASINDA YAYINLANAN HABER VE DUYURU SAYISI

26

ODAMIZ WEB SİTESİ ZİYARETÇİ SAYISI

60172

ODA YETKİLİLERİNİN KATILMIŞ OLDUĞU CANLI YAYIN VE BAĞLANTILAR TV/RADYO SAYISI

-

BİRİMCE YAPILAN YAZIŞMA SAYISI

-

BİRİME HAVALE EDİLEN EVRAK SAYISI

61

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 27
2023 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 170030
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2023 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES