BAŞKAN PELTEK, DÜNYA ŞAMPİYONU EROĞLU İLE BİR ARAYA GELDİ

10 Mayıs 2022 | 641
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Avrupa ve Dünya Şampiyonu Türk paralimpik yüzücü Beytullah Eroğlu, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi.

Toplantıda konuşan ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Milli Yüzücü Beytullah Eroğlu’nun önemli bir rol model olduğunu söyledi. Başkan Peltek “Tüm engelli kardeşlerimizin illa ki farklı bir yeteneği vardır. Doğru yönlendirmelerle ve yeterli çalışmalarla alanlarında başarılı olabilirler. Engelli bireyler zaman zaman bazı problemler yaşayabilir, ancak önemli olan yapabileceğine inanmak ve olumlu bakış açısı taşımaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor sporcusu Beytullah Eroğlu, yüzme sporuna 2001 yılında başladı. 2004 yılında profesyonel olan Eroğlu, 2010 yılında Milli Takım kadrosuna girdi. 2011 yılında Almanya'da yapılan Avrupa Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda birinci olarak altın madalya kazandı. 2017 yılında Meksika'da düzenlenen Paralimpik Dünya Yüzme Şampiyonası'nda dünya şampiyonu oldu. Beytullah Eroğlu, Milli Güreşçi Şeref Eroğlu'nun yeğenidir.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 16
2023 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 360437
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2023 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES