BAŞKAN PELTEK “KOBİ’LER FİYAT ARTIŞLARIYLA MÜCADELE EDİYOR”

05 Mayıs 2022 | 62
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, KOBİ’lerin yüksek fiyat artışlarıyla mücadele ettiğini söyledi.

ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek yaptığı değerlendirmede, yüksek fiyat artışlarının orta sınıf ile birlikte KOBİ’leri de etkilediğini ifade ederek “Ekonomi yönetimi yüksek fiyat artışlarıyla mücadeleye devam etmeli, fiyatların ne zaman ve nasıl düşeceği konusunda güven sağlamalıdır.” dedi.

Başkan İ.Halil Peltek şunları kaydetti: “Yüksek fiyat artışları sektörlerin satışlarını ciddi şekilde etkilemektedir. Geçmiş yıl ve aylara göre bakarsak Perakende ticaret hacminde artışın giderek yavaşladığını görüyoruz. Pandemi kapanmalarından bu yana ilk kez böyle bir yavaşlama var. Şanlıurfa’daki duruma baktığımızda iç piyasada ticaret ve sanayide bu verilere benzer bir yavaşlama görülüyor. Ayrıca son dönemde fiyat artışları nedeniyle lokomotif sektörlerden olan inşaat sektöründe de yavaşlama söz konusu. En büyük temennimiz; ekonomi yönetiminin yüksek fiyat artışlarıyla mücadeleye devam etmesi, fiyatların ne zaman ve nasıl düşeceği konusunda güven sağlamasıdır.

 Umuyoruz ki, en kısa zamanda yeniden ekonomik bir canlanma yaşanacaktır.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 12
2022 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 106437
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2022 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES