BAŞKAN PELTEK "TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK BESİ OSB’SİNE HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKMALIYIZ"

21 Ocak 2022 | 695
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Meclis Başkanı Ahmet Altun, Şanlıurfa Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİ BESİ OSB) Yönetim Kurulu Başkanı M.Yılmaz Çinpolat'ı ziyaret etti. Başkan İ.Halil Peltek, burada yaptığı değerlendirmede: "Türkiye’nin en büyük Besi OSB’sine hep birlikte  sahip çıkmalıyız." dedi.

Gerçekleştirilen ziyarette, yürütülen çalışmalarla ilgili TDİ BESİ OSB Yönetim Kurulu Başkanı M.Yılmaz Çinpolat'tan detaylı bilgi alan Meclis Başkanı Ahmet Altun ve Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, saha çalışmalarını da yerinde inceledi.

Başkan İ.Halil Peltek, burada yaptığı değerlendirmede: "Tarımsal ve hayvansal üretimin yoğun olarak gerçekleştiği ilimizde, alt yapısı hızla tamamlanan ve yaklaşık 7500 kişinin istihdam edileceği Besi OSB’si ilimiz için gerçekten çok büyük bir kazanç. Şanlıurfa'nın ekonomik kalkınmasına çok büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. İlimizin potansiyeli belli, bu kapsamda BESİ OSB'nin daha kısa zamanda tam kapasite faaliyete geçmesi için çalışmalarımızı hızlandırmalıyız. Besi OSB'de yer tahsisileri devam ediyor, buradan yatırımcılarımızı yatırım yapmaya bir kez daha davet ediyoruz. Türkiye’nin en büyük Besi OSB’sine, ilimizin tüm STK'ları, milletvekilleri, yerel yöneticileri ve bürokratlarıyla hep birlikte  sahip çıkmalıyız." dedi.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 18
2023 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 360437
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2023 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES