ŞUTSO 2021 YILI SON MÜŞTEREK MESLEK KOMİTESİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

28 Aralık 2021 | 821
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) 2021 yılı son Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı, Nevali Otel’de Meclis Başkanı Ahmet Altun ve Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Oda bünyesinde çalışmalarını yürüten Meslek Komitelerinin sorunlarının, bu sorunlara yönelik çözüm önerilerinin görüşülerek değerlendirildiği ve sektörler arası dayanışmanın amaçlandığı toplantıya, başkanların yanı sıra, Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mehmet Yetim, Selçuk Karakuş, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri, 29 Meslek Komitesi Başkan ve Üyeleri ile basın mensupları iştirak etti.

Toplantının açış konuşmasını gerçekleştiren Meclis Başkanı Ahmet Altun şunları dile getirdi: “Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine geldiğimiz günden bu güne, kısır çekişmeler ve popülist yaklaşımlar yerine, ortak akıl ve istişare kültürünü benimseyerek projelerine odaklanan bir misyonla hareket etmeyi şiar edindik.

Yönetimdeki arkadaşlarımızla oluşturduğumuz stratejik planımızda yer alan ve ilimize ciddi katkı sağlayacağına inandığımız projelerimizi bir bir hayata geçirirken, Şanlıurfa’mızın tüm sektörel temsilcilerinin bekledikleri değişim ve dönüşüm sürecini yürüttük. Güçlü bir strateji, güçlü bir ekonomi, güçlü bir vizyon ve güçlü bir temsil temeli üzerine planladığımız bu projeler, iş dünyamıza heyecan, ilimize dinamizm kattı.” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ise, ŞUTSO’nun Genel Görünümü ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Başkan Peltek sunumunda “Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 29 meslek grubu, 60 sektörü, 80 meclis üyesi, 189 meslek komite üyesi ve 11.499 faal üyesi ile ekonomik rekabet gücünü ve toplumsal refah seviyesini artırmayı, ulusal ve uluslararası düzeyde ticareti kolaylaştırmayı ve böylece yerel, ulusal ve küresel kalkınmaya destek olmayı kendisine hedef olarak belirlemiştir.

Bu hedefler doğrultusunda; kalite yönetim sistemini artırmak, üyelerimize kalite çözüm odaklı hizmet vermek, memnuniyetlerini maksimum seviyeye çıkarmak, emniyetli ve sağlıklı bir çalışma ortamına sahip olmak, bilgi gizliliği, bütünlüğü ve ulaşılabilirliğine ilişkin güven ortamını sağlamak adına stratejiler belirliyor bu yönde hassas çalışmalarını sürdürüyor.” dedi.

Başkan Peltek sunumunda ayrıca, 2018-2021 Dönemi Ekonomik Kalkınma Amaçlı Faaliyetler, Bilimsel Temelli Faaliyetler, Eğitim Temelli Faaliyetler, Proje Temelli Faaliyetler ve gelecekte yapılması planlanan projeler hakkında bilgi verdi.

Konuşmalarının ardından, Harran Üniversitesi Kentleşme ve Çevre Sorunları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mithat Arman Karasu “Küresel İklim krizi ve Yeşil Ekonomiye Geçiş”, ŞUTSO Akademik Danışmanı Prof. Dr. Esra Siverekli “TRC2 Bölgesi’nde Faaliyet Gösteren KOBİ’lerin COVID-19 Sürecine Uyum Kabiliyetlerinin Ölçülmesi ve Sanayi 4.0 Perspektifinden Rekabet Koşullarının İyileştirilmesi Analizi” başlıklı Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Ortaklı TÜBİTAK Projesi Sonuçları” ve “Küresel Pandemi Sürecinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası İş Planı Özeti”,  ŞUTSO Meslek Komiteleri ve Girişimcilik Müdürü İsmail Aktaş ise “Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2020-2021 Dönemi Meslek Komite İstatistiki Değerlendirmeleri” ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdi.

Sunumların sonrasında ise Meclis Üyeleri Hamza Tavas, Mustafa Oruç, Komite Üyeleri Kamil Türkmen, Mehmet Erdem ve Recep Uğuzlu sektörel gelişmelerle ilgili birer konuşma gerçekleştirdi.

Düzenlenen toplantı, plaket takdiminin akabinde sona erdi.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 17
2023 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 360437
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2023 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES