BAŞKAN PELTEK “EN ÖNEMLİ UNSUR FİNANSAL İSTİKRARDIR”

24 Kasım 2021 | 487
| | | |

Ülkemizde gerçekleşen ekonomik gelişmeleri değerlendiren ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, “Girişimciler, yatırımcılar ve üreticiler için en önemli unsurlar finansal istikrar ve öngörülebilirliktir.” dedi.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “İş dünyası temsilcilerinin yaşanan bu gelişmelerden etkilenmemesi adına hükümetimiz tarafından yürütülen çalışmalar, bu problemlerin en kısa zamanda üstesinden gelebileceğimizin göstergesi durumundadır. Türkiye ekonomisi; kur, faiz ve enflasyon gibi birimleri makul seviyeye çekebilecek güçlü bir yapıdadır. Girişimciler, yatırımcılar ve üreticiler için en önemli unsurlar finansal istikrar ve öngörülebilirliktir. Hükümetimiz uyguladığı ve planladığı stratejik hamleler, tüm iş dünyası temsilcilerinin beklentisi olan finansal istikrarı ve öngörülebilirliği sağlayacaktır. Ekonomi kurmaylarının iş dünyası ile aktif iletişim içinde olması ve kısa vadede üretimi kolaylaştıracak tedbirler alması biz iş dünyası temsilcilerini daha da cesaretlendirecektir.

Bize düşen, yaşanan tüm bu gelişmelerin küresel ölçekli boyutta konjonktürel bir durum olduğunu bilerek hareket etmektir. Hassas bir dönemden geçtiğimiz bu dönemde hükümet, özel sektör ve tüm vatandaşlar olarak elbirliğiyle bu olumsuz süreci aşacağız. Ülkemizin potansiyeline güveniyoruz.” dedi.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 44
2023 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 32767
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2023 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES