ŞUTSO, ORDU TSO İLE KARDEŞ ODA OLDU

17 Kasım 2021 | 446
| | | |

Programları kapsamında, Şanlıurfa'ya gelen Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’na (ŞUTSO) bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretin akabinde, ŞUTSO ve Ordu Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliğini güçlendirmek amacıyla “Kardeş Oda” protokolü imzalandı.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Levent Yıldırım, Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Nasuhbeyoğlu’nun da aralarında bulunduğu yaklaşık 60 kişilik heyet, Güneydoğu İş Seyahati programları kapsamında geldikleri Şanlıurfa'da, ŞUTSO’yu ziyaret etti.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Heyetini, Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Üyeleri Kadir Kılıçoğlu, Metin Baydar, Mustafa Direkçi, Meclis Üyeleri Bakır Kama, İsa Gökmen, Mustafa Sonekinci ile Genel Sekreter Nihal Dörkardeş karşıladı.

ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyaret programında, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Levent Yıldırım ile Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin birer selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Selamlama konuşmalarında, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Levent Yıldırım, ŞUTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerine nezaketlerinden ötürü teşekkür etti. Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin de Şanlıurfa'da ve ŞUTSO'da olmaktan mutlu olduğunu ifade ederek, gösterilen misafirperverlikten dolayı teşekkürlerini iletti. Ayrıca; Başkan Servet Şahin Ordu’nun mevcut durumu, potansiyeli ve oda olarak yürüttükleri çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Programda, Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Yunus Çolak da, Şanlıurfa’nın yatırım potansiyeli, yatırım yapılabilecek sektörleri, hibe, destek ve teşvik uygulamalarıyla ilgili detaylı bir sunum gerçekleştirdi.

Yunus Çolak’ın sunumunun ardından, ŞUTSO ile Ordu Ticaret ve Sanayi Odası arasında iletişimi güçlendirmek, karşılıklı hizmet standartlarının artmasını sağlamak, ortak toplantılar ve faaliyetler düzenlemek, işbirliği sayesinde daha kapsamlı faaliyetler, projeler hazırlamak, sanayi ve ticaretin gelişmesinin yanında sosyo-kültürel faaliyetlerde de birlikte hareket etmek amacıyla  “Kardeş Oda” protokolü imzalandı.

Düzenlenen “Kardeş Oda” protokolü töreninde konuşan ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, imzalanan “Kardeş Oda” protokolünün iki oda için de hayırlı olması temennisinde bulundu. Başkan Peltek, “Ülkemizin ve bölgelerimizin kalkınması adına gerçekleştirilecek her türlü çalışmada, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası olarak işbirliğine hazırız” dedi.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin ise “Biz de ŞUTSO ile “Kardeş Oda” olarak ortak çalışmalarda yer almaya destek vermeye hazırız” dedi.

Ziyaret programı, karşılıklı hediyeleşme ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Bilindiği üzere, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası; 2012 yılı Kasım Ayı’nda Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, 2013 yılı Eylül Ayı’nda Kocaeli Ticaret Odası, 2015 yılı Kasım ayında Ankara Sanayi Odası, 2019 yılı Haziran ayında Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, 2019 yılı Kasım ayında Bodrum Ticaret Odası yine 2019 yılı Kasım ayında Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası ile Kardeş Oda Protokolü, imzalamıştı.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 37
2023 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 32767
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2023 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES