BÜYÜKELÇİ STEFAN TINCA, ŞUTSO’DA İŞ İNSANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

04 Kasım 2021 | 160
| | | |

Romanya'nın Ankara Büyükelçisi Stefan Tinca, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ŞUTSO) gerçekleştirilen toplantıda, iş insanlarıyla bir araya geldi.

Romanya ile Türkiye ve Şanlıurfa arasında yapılan ihracat, yatırım ve teşviklerle ilgili konuların görüşüldüğü toplantıda, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, ilimizin sanayi, ticari, turizm ve tarım sektörü potansiyeline ilişkin detay bilgiler paylaştı.

Toplantıda, Şanlıurfa'da bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Büyükelçisi Stefan Tinca, Romanya ile Şanlıurfa arasında devam eden ekonomik işbirliklerinin olduğunu ve Şanlıurfalı yatırımcıların Romanya’nın çeşitli kentlerinde, yatırımlar yaptıklarını söyledi. Büyükelçi Tinca, “Türkiye ile Romanya arasındaki ekonomik ilişkilerin daha da artmasını temenni ediyoruz” dedi.

Toplantıya, Romanya Ankara Büyükelçisi Stefan Tinca’nın yanı sıra, Ankara Konsolosu Erdal Bolat, Ticaret Müşaviri Mihaela Turbaceanu, Protokol ve İdari İşler Yöneticisi Daniel Furculesteanu, Romanya'nın Şanlıurfa Fahri Konsolosu Mehmet Erdem, ŞUTSO Meclis Başkanı Ahmet Altun, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Direkçi, Meclis Üyeleri İsa Gökmen, Mustafa Sonekinci ile ilimizdeki ihracatçı ve ithalatçı firma temsilcileri katıldı.

Toplantı, iş insanlarının sorularının cevaplanmasının ardından sona erdi.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 22
2021 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 346368
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2021 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES