ŞUTSO 2021 EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

13 Ekim 2021 | 106
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Ekim Ayı Meclis Toplantısı, Koronavirüs tedbirleri uygulanarak yüz yüze ve zoom programı üzerinden online katılımla gerçekleştirildi.

Gerçekleşen Meclis Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Üyeleri A.Furkan Yetim, Enver Şimşek, Hamza Tavas, Mehmet Paydaş ve Mustafa Zahit, gündem dışı birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların sonrasında, olağan meclis toplantısına geçildi. Ekim Ayı Meclis Toplantısı, 2021 Eylül ayı Meclis Kararı, Hesaplar İnceleme Komisyonu Kararı, 2021 Eylül Ayı mizanının görüşülmesi, 2021 Eylül Ayı Faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkanı Ahmet Altun başkanlığında, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda yüz yüze ve zoom programı üzerinden online katılımla yapıldı.

Toplantı, Meclis Başkanı Ahmet Altun’un açılış konuşmasıyla başladı. Meclis Başkanı Ahmet Altun açılış konuşmasında şunları kaydetti: “Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2021 Ekim Ayı olağan Meclis Toplantısı'na hoş geldiniz.  Hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Ekim ayı meclis toplantımızı açıyorum.

Öncelikle; geçtiğimiz günlerde Amcası oğlunu kaybeden Meclis Üyemiz Hasan Basri Gülel’e bir kez daha başsağlığı dileklerimi iletiyor, ebediyete irtihal etmiş tüm sevdiklerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyorum.

Değerli Meclis Üyeleri,

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası, ilimizdeki üretimin, ticaretin, tarımın ve hizmet sektörünün nabzını tutan en önemli sivil toplum kuruluşudur. Göreve geldiğimiz, 2018 Nisan ayından bu yana, gerek yönetim kurulumuz ve gerekse meclis üyelerimiz şehrimizin gelişmesi adına fedakârca çalışıyor. Bizler de, şehrimizin güçlü bir kalkınma gerçekleştirmesi adına dün olduğu gibi bugün de tüm üyelerimizle birlikte çalışmaya, üretmeye, çalışan herkese destek olmaya devam edeceğiz. Amacımız, ilimizdeki her sektörün problem ve sorunun çözümü için gayret gösterip şehrimizin potansiyelini en iyi şekilde kullanmaktadır. Bakın bunun en güzel örneği ilimizin yöresel ürünlerinin coğrafi işaret tescilidir. İlimizde 34 ürün tescil edildi, bunun 27‘si odamız 7’si ise diğer kurum ve kuruluşların girişimiyle gerçekleşti. Bu minvalde, 20-24 Ekim 2021 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek olan 11.Yörex Fuarı’na Borsa ve Karacadağ Kalkınma Ajansı’yla birlikte katılacak ve ilimizin coğrafi işaret tescilli ürünlerinin tanıtımına katkı sağlayacağız.

Değerli Meclis Üyeleri,

Pandemideki kısıtlamaların gevşemesinin ardından yükselen talep, fiyatların artmasına neden oldu. Paranın satın alma gücünün de düşmesiyle ortaya çıkan tablo üreticiyi de tüketiciyi de olumsuz etkilemektedir. Maalesef ki, ekonomik daralmanın yaşandığı bu günlerde, ekonomide 2022-2024 döneminin temel politikalarına, ilkelerine, hedef ve gösterge niteliğindeki ekonomik büyüklüklerine yer verilen Orta Vadeli Programındaki hamleler umut veriyor. Evet, sancılı bir süreçten geçiyoruz sadece ülkemiz değil dünyanın birçok ülkesinde ekonomik problemler baş gösteriyor. Özellikle Avrupa’nın önde gelen ülkelerinde yaşanan bu problemlerin ülkemizde yaşanmaması, en büyük temennimizdir.

Değerli Meclis Üyeleri,

Malumunuzdur ki, dünya yeni bir büyüme modelini konuşuyor. Bu yeni büyüme modeli, çevreyi kirletmeyen, doğal dengeyi ve ekosistemi bozmadan üretim gerçekleştirebilen bir model. Burada, markadan ve teknolojiden daha önemli bir durum ortaya çıkıyor. Bu durum, çalışmalarımızın var olan değerlerimizi ve geleceğimiz koruyup korumadığıdır. Artık, küresel ekonomi yeşil ekonomiye, eviriliyor. Bizler sanayiciler olarak bu yeni sisteme adapte olmak ve beklentileri karşılamak zorundayız. Aksi takdirde ihracat yapmamız olanaksızlaşır, ürünlerimizi başka ülke pazarlarına gönderemeyiz. Önümüzdeki günlerde devreye girecek olan Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı da zaten bunu mecburi kılacak. AB Yeşil Mutabakatı doğal dengeyi koruyarak üretimi hedefleyen bir program. Yeşil mutabakat standartlarına göre mal ve hizmetleri üretemeyen ülkeler maalesef, AB’ye ihraç yapamayacak. Bunun için şimdiden tüm işletmelerimizi, Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı standardına uygun bir hale getirmemiz gerekiyor.

Değerli Meclis Üyeleri,

Önümüzdeki günlerde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. Yıldönümü kutlayacağız. Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak ve ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir. Başta, geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın, bugünlere nasıl gelindiğini unutmayarak muasır medeniyet seviyesine ulaşması için çaba göstermesi, kutsal bir görevdir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizi kuran ve bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün şehit ve gazilerimize Yüce Allah'tan sonsuz rahmet diliyor, Şanlıurfalı hemşerilerimizin ve Sanayici, İşadamı üyelerimizin Cumhuriyet Bayramını şimdiden kutluyorum. Değerli Meclis Üyeleri; hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına bir kez daha saygıyla selamlıyor, toplantımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi.

Meclis Başkanı Ahmet Altun’un açılış konuşmasının ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde, Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş, 2021 Eylül Ayı Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

Eylül ayı faaliyetlerimiz şöyle;

06.09.2021-11.10.2021-tarihleri arasında Odamıza;

183 yeni üye kaydedilmiş,

310 Üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

32 üyenin kaydı silinmiştir.

11.10.2021 Tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 11092

 ŞUTSO’NUN KURUMSAL GELİŞİMİ

1 Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

Yeni hizmetlerin geliştirilmesi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

  1. Kurumsal Alt Yapısının ve Yetkinliklerinin Gelişmesi

08.09.2021 tarihinde Milletvekili M.Ali Cevheri ve Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli; ilimizde kurulması düşünülen Özel Üniversite için istişarelerde bulunmak üzere, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Bakanı Ahmet Altun, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizle bir araya geldi.

2) BÖLGE EKONOMİSİNİN KALKINMASI

2.1 Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması

23.09.2021 tarihinde, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Göbeklitepe, Karahantepe, Gürcütepe, Sayburç, Çakmaktepe, Sefertepe ve Yeni Mahalle Höyük olmak üzere 7 alanda sürdürülen arkeolojik kazıların Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un iştirakiyle yapılan "Taş Tepeler" lansman törenine katıldı.

 2.2 Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması

Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.3 Sanayinin Gelişmesi ve Katma Değerli Üretim Yapısına Geçiş

16.09.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, OSB Müteşebbis Heyet toplantısına katıldı.

30.09.2021 tarihinde Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın 2021 Yılı Stratejik İmalat Sektörlerine Finansman Desteği Programı tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Meclis Üyelerimiz, Tekstil-Hazır Giyim, Ayakkabı, Gıda ve Mobilya İmalatı sektör temsilcilerinin katılımıyla ŞUTSO'da gerçekleştirildi.

05.10.2021 tarihinde Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'in iştirakiyle Diyarbakır'da gerçekleştirildi.

2.4 Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.5 Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi

16.09.2021 tarihinde Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan başkanlığında ŞUTSO'da düzenlenen "İhracattaki Genel Sorunlar ve KDV İadeleri" konulu toplantı, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Üyelerimiz, ilgili Kamu Kurumu Amirleri, STK Başkanları ve ihracatçı iş insanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

22.09.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı başkanlığında, kurul üyelerinin katılımı ile Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, Şanlıurfa Kadın Girişimciler İcra Kurulunun 2019- 2021 yılı faaliyetleri ile kurulun Kuruluş, Çalışma Usul ve Esasları sunumunu da gerçekleştirildi.

23.09.2021 tarihinde TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Halil Yılmaz ve İcra Kurulu’ndan oluşan heyet, Şanlıurfa Teknoloji Geliştirme ve Eğitim Merkezi’ni (ŞUTGEM) ziyaret etti.

24.09.2021 tarihinde TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Halil Yılmaz ve İcra Kurulu’ndan oluşan heyet, Şanlıurfa OSB’de bulunan Miyar Tekstil işletmesini ziyaret etti.

24.09.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, URFA AGRO Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin Genel Kurulu öncesinde, Yönetim Kurulu Üyesi, TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı ve üyeleriyle bir araya geldi.

28.09.2021 tarihinde TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Halil Yılmaz ve İcra Kurulu’ndan oluşan heyet, Şanlıurfa OSB’de bulunan Badıllı Tarım Makinaları işletmesini ziyaret etti.

07.10.2021 tarihinde TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler İcra Kurulu toplantısı Başkan İbrahim Halil Yılmaz başkanlığında ŞUTSO’da gerçekleştirildi.

01.10.2021 tarihinde TOBB ve BEKO işbirliğiyle Girişimin Kadın Kahramanları Projesi kapsamında düzenlenen "Roadshow" programı; Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Başkan Yardımcıları Günseli Özen, Cevahir Asuman Yazmacı, BEKO Yöneticileri Berna Alkan Koç, Fatih Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleştirildi. https://www.sutso.org.tr/haber/1858/tobb-ve-beko-is-birligi-ile-hayata-gecirilen-girisimin-kadin-kahramanlari-projesi-sanliurfada

 2.6 İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi

06.09.2021 tarihinde  14.Meslek Komitesi Eylül Ayı Olağan Toplantısı, Komite Başkanı Mustafa Güneşler başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, Sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

17.09.2021 tarihinde  28.Meslek Komitesi Eylül Ayı Olağan Toplantısı, Komite Başkanı Adem Köroğlu başkanlığında, Meclis ve Meslek Komite Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda, Sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

27.09.2021 tarihinde  12.Meslek Komitesi Eylül Ayı Olağan Toplantısı, Komite Başkanı Nihat Fırathan başkanlığında, online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda, Sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

28.09.2021 tarihinde  24.Meslek Komitesi Eylül Ayı Olağan Toplantısı, sosyal mesafe kurallarına uyularak yüz yüze ve online katılımla gerçekleştirildi. Toplantıda, Sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

28.09.2021 tarihinde 8. ve 23.Meslek Komiteleri Eylül Ayı olağan toplantıları ortak toplantı olarak, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'in iştiraki, Meclis ve Meslek Komite Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda, sektör sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

07.10.2021 tarihinde ŞUTSO Hesapları İnceleme Komisyonu, 2021 Yılı Ekim Ayı olağan toplantısını, Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde, ŞUTSO Toplantı Salonu'nda gerçekleştirdi.

08.10.2021 tarihinde  5. Meslek Komitesi Ekim Ayı olağan toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis ve Meslek Komite Üyelerimiz ile Lokantacılar Odası Başkan Yardımcısı Mehmet Şakak'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda,  lokantacılar için azami fiyat tespiti görüşüldü.

ŞUTSO'NUN İLETİŞİM ETKİNLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ

3.1 Üyelere Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

22.09.2021 tarihinde ŞUTSO 8. Meslek Komitesi Üyeleri Mehmet Paydaş, Cemal Beyaz, 8. Meslek Komitesi organizasyonuyla düzenlenmesi planlanan D1 Temel Bina Akustiği Sertifika Eğitimi ile ilgili Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile bir araya geldi. https://www.sutso.org.tr/haber/1856/sutsoda-d1-temel-bina-akustigi-sertifika-egitimi-duzenlenecek

23.09.2021 tarihinde ŞUTSO'nun, Özel Şanlıurfa Sınav Anadolu Liseleri’yle yaptığı protokol kapsamında, ŞUTSO üyelerinin birinci derece yakınlarına, 2021-2022 yılı Eğitim ve Öğretim yılı kayıt ücretinde %25 indirim uygulanacak. https://www.sutso.org.tr/haber/1857/sutso-uyelerine-ozel-sanliurfa-sinav-liselerinden-25-indirim

3.2 Tanıtıma Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

09.09.2021 tarihinde Anavatan Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Halil Aslan ve İl Teşkilat Yöneticilerinden oluşan heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e nezaket ziyaretinde bulundu.

09.09.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Gürsel Cingöz'ün Moderatörlüğünde online düzenlenen ilimizin coğrafi işaretli ürünlerinin tanıtıldığı SİZİN ORALARIN NESİ MEŞHUR? İsimli programa katıldı.

10.09.2021 tarihinde Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Eleftheria Pertzinidou ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. Yönetim Kurulu Üyesi Metin Baydar’ın da yer aldığı ziyarette, Şanlıurfa TSO ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonunun projeleri ve işbirliği çalışmaları konuşuldu.

10.09.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mehmet Yetim, Selçuk Karakuş, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimiz, “Avrupa’dan Anadolu’ya Kültürel Miras’ın İzinde Kızılkoyun Nekropolü’nde Yaşamak” adlı etkinliğe katıldı.

13.09.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya ve GAP İdaresi BaşkanV. Mehmet Açıkgöz'ün de iştirak ettiği, GAP İdaresiyle STK ve BC Anlaşmalı 16 Çırçır İşletmesi arasında imzalanan "İyi Pamuk Projesi Kapsamında Koordinasyon Protokolü" toplantısına katıldı.

14.09.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Üyeleri Cuma Korak, Metin Baydar, Mustafa Direkçi ile Meclis Üyesi Isa Gökmen Hilvan Yerel Eylem Gurubu Koordinatörlüğü tarafından organize edilen Ovacık (Hasenik) Bağ Bozumu Şire Şenliği ve Coğrafi İşaret Lansman Törenine katıldı.

15.09.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı organizesiyle ŞUTSO'da; Yerel TV kanalları, gazeteler, radyolar ve ulusal haber ajansları temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen "Yerel Medya Buluşmaları" programına katıldı.  

15.09.2021 tarihinde, TÜRSAB Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı S.Selçuk Nazilli, TÜRSAB İl Temsilcisi Rahime Yaşar ve beraberlerindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette, ilimizin turizm ve fuar potansiyeli konuşuldu.

16.09.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, Meclis Üyesi Serhat Karadağ, Şanlıurfa Gümrük Müdürü Mehmet Sağlam, Havalimanı Müdürü M.Münir Uludağ, THY Şanlıurfa Satış Müdürü Hasan Malik Aydıner ile bir araya gelerek, hava yollarının kargo taşımacılığı hususunda istişarelerde bulundu.

17.09.2021 tarihinde  Milli Eğitim Bakanlığı’nın Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi (METYAP) tanıtım toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karakuş, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Direkçi, Meclis Üyelerimiz ve davetlilerin katılımıyla ŞUTSO'da gerçekleştirildi. https://www.sutso.org.tr/haber/1855/sutsoda-metyap-tanitim-toplantisi-yapildi

21.09.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, Meclis Üyeleri Musa Baydilli, Serhat Karadağ, Şanlıurfa Gümrük Müdürü Mehmet Sağlam ve THY Şanlıurfa Satış Müdürü Hasan Malik Aydıner hava yollarında kargo taşımacılığı ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere bir araya geldi.

21.09.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa 4.Evlilik Hazırlıkları ve Mobilya Fuarı resmi açılışına katıldı ve stant ziyaretlerinde bulundu. Ayrıca, Başkan Peltek'e Start Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Musa Öztürk tarafından fuara katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

21.09.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek; Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül,  Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ve davetliler ile birlikte, bağbozumu geleneğinin yaşatılması ve geleceğe aktarılması amacıyla Hilvan'ın Ovacık Mahallesi'nde düzenlenen “Şire Şenliği” programına katıldı.

21.09.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek; İş insanı Ali Çiçek'in ev sahipliğinde, Çırçır Fabrikası İşletmecileri ve Pamuk Tüccarlarının katılımıyla gerçekleştirilen "İyi Pamuk Uygulamaları" konulu sektör istişare toplantısına iştirak etti.

22.09.2021 tarihinde Ziraat Bankası Bölge Başkanı Murat Bilen ile Satış ve Performans Yöneticisi Mesut Kılınçer, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Kılıçoğlu'nun da yer aldığı ziyarette; Ziraat Bankası'nın finansal destekleri konuşuldu.

23.09.2021 tarihinde Önceki dönem Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Şanlıurfa Bağımsız Denetçiler Derneği Başkanı Nihat Taş, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyarette, ilimizin yerel gündemi ve güncel gelişmeleri konuşuldu.

24.09.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Zafer Aydın, KOSGEB İl Müdürü İdris Erkeksoy ve İl Defterdar V. Gülcan Akbıyık, İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

24.09.2021 tarihinde ŞUTGEM Yönetim Kurulu Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çalışkan, Metin Baydar, Kadir Kılıçoğlu ve Meclis Üyesi Hamza Tavas'ın katılımıyla ŞUTGEM'de gerçekleştirildi.

27.09.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, il erkânının iştirakiyle gerçekleştirilen Harran Üniversitesi 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Akademik Açılış Töreni'ne katıldı.

28.09.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek; Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül ve davetlilerin iştirakiyle gerçekleştirilen, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Hamarat Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi "Kadın Kooperatifi Buluşması" programına katıldı.

01.10.2021 tarihinde BEKO Yöneticileri Berna Alkan Koç, Fatih Yılmaz, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Başkan Yardımcıları Günseli Özen, Cevahir Asuman Yazmacı ve beraberlerindeki heyet, "Roadshow" programı öncesinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’i ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim de yer aldı.

01.10.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek; Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül ve davetlilerin iştirakiyle Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Şanlıurfa'nın Tarımsal Ürünlerinin Tanıtımı ve İstişare Toplantısına katıldı.

02.10.2021 tarihinde ŞUTSO AB Bilgi Merkezi, GAP İdaresi’nden Uzman Yılmaz Dağtekin ve UNDP Türkiye’den Uzman Evrim Uygun’un katılımıyla “Sanayi Kaynak Verimliliği Uygulamalarında Türkiye ve Avrupa’daki Son Gelişmeler” adlı etkinlik gerçekleştirdi. https://www.sutso.org.tr/haber/1859/sutso-ab-bilgi-merkezi-sanayi-kaynak-verimliligi-uygulamalari-etkinligi-gerceklestirdi

04.10.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya’yı ziyaret ederek bölgesel işbirliği konularında istişare de bulundu.

06.10.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Gaziantep Şanlıurfalılar Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nin organize ettiği, Şanlıurfalılar Gecesi'ne katıldı.

06.10.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Gaziantep Sanayi Odası tarafından TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun iştirakiyle düzenlenen Gaziantep'in Yıldızları Ödül Törenine katıldı.

07.10.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesinde düzenlenen "GAP Bölgesi'nde Dijital Tarım Uygulamaları Harran Üniversitesi Dijital Tarım Üssü Açılışı" programına katıldı. Başkan Peltek yaptığı konuşmada "Damlama sulama tarım politikası, devlet politikası olması gerekiyor" dedi.

09.10.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, ilimiz istihdamına katkı sağlamak üzere kurulan, Chef Börek İşletmesinin açılışını gerçekleştirdi.

10.10.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Milletvekilleri M.Kasım Gülpınar, Halil Özşavlı, Ahmet Akay, Aziz Aydınlık, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül ve STK temsilcileriyle Şanlıurfa Tanıtım Günleri kapsamında İzmir'deki programa katıldı.

11.10.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Milletvekilleri M.Kasım Gülpınar, Halil Özşavlı, Ahmet Akay, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül, İzmir Şanlıurfa Tanıtım Günleri etkinliği kapsamında İş İnsanları, STK ve Federasyon temsilcileriyle bir araya geldi.

2021 AĞUSTOS AYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

YAPILAN İŞLEM

EYLÜL

BASILAN YAYIN SAYISI

1

WEBDE YAYINLANAN DİJİTAL ÇALIŞMA SAYISI

53

HAZIRLANAN BASIN DUYURUSU SAYISI

5

HAZIRLANAN BASIN BÜLTENİ SAYISI

5

HAZIRLANAN BASIN TOPLANTISI SAYISI

-

YEREL/ULUSAL BASINDA YER ALAN HABER SAYISI

5

SOSYAL MEDYA’DA YAYINLANAN HABER SAYISI

FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI

TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI

61

4614

1731

ODAMIZ WEB SAYFASINDA YAYINLANAN HABER VE DUYURU SAYISI

10

ODAMIZ WEB SİTESİ ZİYARETÇİ SAYISI

32087

ODA YETKİLİLERİNİN KATILMIŞ OLDUĞU CANLI YAYIN VE BAĞLANTILAR TV/RADYO SAYISI

1

BİRİMCE YAPILAN YAZIŞMA SAYISI

-

BİRİME HAVALE EDİLEN EVRAK SAYISI

25

 

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 26
2021 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 305179
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2021 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES