ŞANLIURFA’DA 3.AVRUPA SPOR FESTİVALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

15 Temmuz 2021 | 193
| | | |

Şanlıurfa Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından organize edilen “3.Avrupa Spor Festivali” 10-14 Temmuz 2021 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Sporu, dayanışmayı, empati kurmayı teşvik etmek amacıyla Şanlıurfa Avrupa Birliği Bilgi Merkezi Koordinatörü Erol Yüncü tarafından planlanan festivalde, Şanlıurfa’nın farklı noktalarında çeşitli spor aktiviteleri düzenlendi.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) çatısı altında faaliyetine devam eden Şanlıurfa AB Bilgi Merkezi’nin AB ve Erasmus hakkında bilgilendirmelerde de bulunduğu festival; 10 Temmuz’da TEGV futbol sahasında balon futbolu; 11 Temmuz’da Şanlıurfa bisiklet turu, 12 Temmuz’da Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Engelli Koordinasyon ve Yaşam Merkezinde; tekerlekli sandalye basketbol turnuvası, empati basketbol maçı, down sendromluların şut atışı ve görme engelliler arası goalball maçı; 13 Temmuz’da Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde havalı atış ve jimnastik gösterisi, aynı gün SUKAY’da kano yarışı ve su kayağı gösterileri, 14 Temmuz’da ise NOVADA Park AVM önünde, halkın katılımıyla denge oyunu, canlı langırt, elastik basketbol gibi aktivitelerle gerçekleştirildi.

Spor aktivitelerinin ardından Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Hakan Gülerce Erasmus Plus ve AB projeleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Festivalin sonunda yerel gruplar tarafından mini konserler verildi.

 

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 20
2021 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 309444
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2021 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES