ŞUTSO 2021 NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

09 Nisan 2021 | 179
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO)Nisan Ayı Meclis Toplantısı, Koronavirüs tedbirleri uygulanarak gerçekleştirildi.

Düzenlenen Meclis Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu Üyeleri Cuma Korak, Mustafa Direki, Meclis Üyeleri A.Furkan Yetim, Bekir Baysoy, Cemal Yazar, Hamza Tavas, İsa Gökmen, Mahmut Akaslan, Mehmet Karademir, Mehmet Paydaş ve Serhat Karadağ gündem dışı birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların sonrasında olağan meclis toplantısına geçildi. Nisan Ayı Meclis Toplantısı, 2021 Mart ayı Meclis Kararı, Hesaplar İnceleme Komisyonu Kararı, 2021 Mart Ayı mizanının görüşülmesi, 2021 Mart Ayı Faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkanı Ahmet Altun başkanlığında, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda yüzyüze ve online katılımla yapıldı.

Toplantı, Meclis Başkanı Ahmet Altun’un açılış konuşmasıyla başladı. Başkan Ahmet Altun açılış konuşmasında şunları kaydetti: "Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2021 Nisan Ayı olağan Meclis Toplantısı'na hoş geldiniz.  Hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Nisan ayı meclis toplantımızı açıyorum. Öncelikle; önümüzdeki Salı günü girecek olduğumuz mübarek Ramazan ayının, ilimize, ülkemize ve tüm İslam Âlemi’ne bereket ve huzur getirmesini temenni ediyorum.

Değerli Meclis Üyeleri,

Gevşetilen kısıtlamaların ardından, maalesef ki vaka sayılarında hızlı bir artış gerçekleşti. Şehrimiz mavi renkten sarı renge döndü, turuncu renge doğru ilerliyor. Bu da kısıtlamaların tekrar gelmesi, iş yerlerinin kapanması birçok sıkıntının oluşması demek. Bu yüzden tedbirleri lütfen elden bırakmayalım. Unutmayalım ki koronavirüs bizim alacağımız tedbirlerden güçlü değildir. Yeni normalimiz olan maske, mesafe ve hijyen tedbirlerini uygulamalı, bulaş riski nedeniyle insanların hayatına mal olacak davranışlardan kaçınmalıyız. Öte yandan ülkemizde koronavirüs salgını ve aşılama sürecine ilişkin gelişmeler başlıca gündem maddesi olmayı sürdürüyor. Birçok ilde koronavirüs vakalarının hızlı artmaya başlaması, salgında üçüncü dalga endişelerini de beraberinde getirdi. Virüsün daha hızlı yayılan farklı mutantlarının oluşmasının bu artışta etkili olduğu açık. Bu kapsamda getirilecek yeni tedbirler ve yürütülen aşılama çalışmalarıyla bu zor günleri aşacağımıza yürekten inanıyoruz.

Değerli Meclis Üyeleri,

Son günlerde ülkemiz ekonomisinde yaşanan olumlu gelişmeler gerçekten umut verici. Bildiğiniz üzere 12 Mart 2021 tarihinde, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ekonomik reform paketi açıklandı. Paket, enflasyon, Finansal Sektör, İstihdam, Yatırımların Teşvik Edilmesi, İç Ticaretin Kolaylaştırılması Kurumsal Yapının Güçlendirilmesi, Kamu Maliyesi, Cari Açık gibi başlıklara sahip. Genelini, makroekonomik ve yapısal politikaların oluşturduğu bu reform paketiyle ekonomimizin; yatırım, üretim, istihdam ve ihracat temelinde büyütülmesi amaçlanıyor. Ayrıca bu paket, üretimde verimlilik artışını sağlayarak potansiyel büyümenin ve katma değerli üretimle ihracatın artırılmasını, reel ekonomiyi daha da güçlendirerek, ithal girdi kullanımını azaltılmasını ve bu kapsamda da yerli ve milli bir ekonomiyi hedefliyor.

Biz iş dünyası temsilcilerine düşen, sağlanan bu olanaklardan yaralanmak, ilimizin ve ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacak her türlü çalışmada sorumluluk yüklenmek, ilimizin potansiyelini daha iyi değerlendirmek adına başta yerel yatırımcılar olmak üzere yurtiçi ve yurtdışından gelip bölgemize yatırım yapmak isteyen girişimcilerin ihtiyaçlarına uygun yatırım alanlarının oluşturulmasını sağlamaktır.

Değerli Meclis Üyeleri,

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan, Ramazan Ayı’nın, affımıza, kurtuluşumuza vesile olmasını ve tüm İslam Âlemi’ne hayırlar getirmesini bir kez daha Yüce Allah’tan temenni ediyor, sizleri sevgi ve saygılarımla selamlıyorum." dedi.

Meclis Başkanı Ahmet Altun’un açılış konuşmasının ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş, 2021 Mart Ayı Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

Mart Ayı faaliyetlerimiz şöyle;

08.03.2021 - 07.04.2021 tarihleri arasında Odamıza;

262 yeni üye kaydedilmiş,

365 Üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

25 üyenin kaydı silinmiştir.

07.04.2021 Tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 10123

ŞUTSO’NUN KURUMSAL GELİŞİMİ

1 Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

Yeni hizmetlerin geliştirilmesi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

  1. Kurumsal Alt Yapısının ve Yetkinliklerinin Gelişmesi

24.03.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek; Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ve TSE Başkanı Prof.Dr. Adem Şahin'in katılımıyla "TSE'nin Sanayicilere Yönelik Hizmetleri/OSB'lerde Yapılabilecek Muhtemel İşbirlikleri ve TSE'den Beklentiler" konulu online yapılan İstişare Toplantısına katıldı.

02.04.2021 tarihinde Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu Toplantısı; ŞUTSO ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uğur Acıoğlu, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Balcıoğlu, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı H.Mustafa Celkanlı ile Genel Sekreterler katıldı. Ana gündem maddesi, pandeminin bölge ekonomisinde yarattığı sorunlara yönelik çözüm önerileri, olarak belirlenen toplantıda, bölgenin gelecek projeksiyonunda Şanlıurfa’nın potansiyeli değerlendirildi. https://www.sutso.org.tr/haber/1801/bolgesel-kalkinmada-guc-birligi-platformu-sutso-ev-sahipliginde-toplandi

2) BÖLGE EKONOMİSİNİN KALKINMASI

2.1 Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması

12.03.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Selçuk Karakuş, Mehmet Yetim, GAP İdaresi BaşkanV. Mehmet Açıkgöz, TOBB Fuarcılık Meclisi Başkanı Cihat Alagöz ve davetliler; Bölgesel Kalkınma Yatırım ve İşbirliği Forum ve Fuarı İstişare Toplantısında bir araya geldi.

19.03.2021tarihinde ŞEGEV Yönetim Kurulu Toplantısı, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı ve ŞEGEV Yönetim Kurulu Başkan Yrd. İ.Halil Peltek Başkanlığında; ŞEGEV Mütevelli Heyeti BaşkanV. Ahmet Altun, Üyeler Korkut Polat ve Cemal Yazar'ın katılımıyla ŞUTSO'da gerçekleştirildi.

2.2 Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması

Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.3 Sanayinin Gelişmesi ve Katma Değerli Üretim Yapısına Geçiş

12.03.2021 tarihinde Şanlıurfa Gıda OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı, Vali Yardımcısı. Şahin Aslan başkanlığında Vali Yardımcısı A.Abid Öztoprak, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Zafer Aydın ve Müteşebbis Heyeti Üyelerinin katılımı, yer tahsisi gündemiyle ŞUTSO'da yapıldı.

30.03.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, OSB Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı.

02.04.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Turizm Geliştirme A.Ş Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı

2.4 Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.5 Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi

19.03.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. M.Sabri Çelik arasında imzalanan protokol ile Şanlıurfa OSB’de bulunan ŞUTGEM'de kalifiye eleman yetiştirilmesine yönelik üniversitenin bilgi birikimi ve desteğiyle eğitim alanları ve atölyeler açılacak. https://www.sutso.org.tr/haber/1798/sutso-ve-harran-universitesinden-kalifiye-eleman-sorunu-icin-isbirligi

24.03.2021 tarihinde ŞUTSO 8.Meslek Komitesi Üyeleri ve sektör temsilcileri, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu'nda düzenlenen Eyyübiye Belediyesi İmar ve Ruhsat Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı'nda bir araya geldi. https://sutso.org.tr/haber/1799/sutsoda-imar-ve-ruhsat-uygulamalari-bilgilendirme-toplantisi-yapildi

2.6 İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi

09.03.2021 tarihinde 26. Meslek Komitesi Mart Ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

09.03.2021 tarihinde 21. Meslek Komitesi Mart Ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Aziz Fırat başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

09.03.2021 tarihinde 8. Meslek Komitesi Mart Ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Emin Göllü başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

10.03.2021 tarihinde 7.Meslek Komitesi Mart Ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Süleyman Çiçek başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

11.03.2021 tarihinde 14. Meslek Komitesi Mart Ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Mustafa Güneşler başkanlığında ŞUTSO Viranşehir Temsilcisi Ömer Yazmacı’nın katılımı ile ŞUTSO Viranşehir Temsilciliği’nde gerçekleştirildi. Toplantıda, sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

11.03.2021 tarihinde ŞUTSO Üye ziyaretleri kapsamında, 14.Meslek Komitesi Viranşehir’de bulunan üyeleri ziyaret ederek görüş, talep ve önerileri aldı. Toptan Gıdacılar Kooperatif Sitesinin kurulması için istişarelerde bulunuldu.

12.03.2021 tarihinde 12. Meslek Komitesi Mart Ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Nihat Fırathan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

15.03.2021 tarihinde ŞUTSO 15. 16. 19. 26. ve 27. Meslek Komiteleri Mart ayı olağan Toplantılarını Meclis Başkanı Ahmet Altun, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Prof.Dr. Esra Siverekli'nin katılımıyla "Tarımsal Sanayi Stratejisi ve Uygulamaya Dayalı Eylem Planı" gündemiyle ortak olarak gerçekleştirdi. Başkanı Mehmet Paydaş başkanlığında 2021 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi.

16.03.2021 tarihinde 10.Meslek Komitesi Mart Ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Sedat Dülger başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

17.03.2021 tarihinde 11.Meslek Komitesi Mart Ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Ali Korkmaz başkanlığında Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Çalışkan, Meclis Üyeleri İbrahim Şen ve C.Atilla Meral’in katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda, sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

26.03.2021 tarihinde 9.Meslek Komitesi Mart Ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Ömer Debeş başkanlığında, sosyal mesafe tedbirlerine uyularak yüz yüze ve online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda, sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

30.03.2021 tarihinde 8.Meslek Komitesi Mart Ayı Olağan Toplantısı'nı, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve TMMOB 'a bağlı sektör temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirdi. Toplantıda, sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

30.03.2021 tarihinde 23.Meslek Komitesi Mart Ayı olağan toplantısı Komite Başkanı İlhan Eser başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü

05.04.2021 tarihinde ŞUTSO 15. Meslek Komitesi Nisan ayı olağan toplantısı;  Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek 'in katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda; Ham yağ, Küspe ve Linter Pamuğundaki fire zayiat oranlarının tespiti kararı alındı.

07.04.2021 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Hesapları İnceleme Komisyonu, 2021 Yılı Nisan Ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Komisyon tarafından yapılan incelemede, herhangi bir usulsüzlük ve eksikliğe rastlanmadı.

ŞUTSO'NUN İLETİŞİM ETKİNLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ

3.1 Üyelere Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

12.03.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Bir basın açıklaması yaparak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni ekonomi reform paketini, Şanlıurfa iş dünyasının memnuniyetle karşıladığını söyledi. https://sutso.org.tr/haber/1797/baskan-peltek-ilimiz-is-dunyasi-adina-memnun-edici-bir-gelisme

16.03.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa OSB Bölge Müdürü Osman Oktay ile birlikte üye ziyaretleri kapsamında; Kılıçlar Seramik Genel Müdürü Abdulaziz Kılıç, Ecer İplik Genel Müdürü Mehmet Adam ve MEKSAN Trafo Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tavas'ı ziyaret ederek problemlerini ve çözüm önerilerini dinledi.

24.03.2021 tarihinde Mahir Eller Projesi ŞUTSO ekibi koordinasyonunda, "Çelik Kaynakçısı" alanında mesleki yeterlilik performans sınavları, TOBB MEYBEM tarafından COVID-19 tedbirleri kapsamında düzenlendi.

25.03.2021 tarihinde Mahir Eller Projesi ŞUTSO ekibi koordinasyonunda, “"Kuaförlük" alanında mesleki yeterlilik performans sınavları, BTSO MESYEB tarafından COVID-19 tedbirleri kapsamında düzenlendi.

30.03.2021 tarihinde ŞUTSO'nun Özel Endülüs Koleji’yle yaptığı protokol kapsamında, ŞUTSO üyelerinin birinci derece yakınlarına, 2021-2022 yılı Eğitim ve Öğretim yılı kayıt ücretinde %10 indirim uygulanacak. https://sutso.org.tr/haber/1800/sutso-uyelerine-endulus-kolejinden-10-indirim

3.2 Tanıtıma Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

09.03.2021 tarihinde Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri Odamızı ziyaret etti. Ziyarette, Meclis Başkanı Ahmet Altun, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Selçuk Karakuş, Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu Hüseyin Sarraf, Kadir Kılıçoğlu, Metin Baydar, Mustafa Direkçi de yer aldı.

12.03.2021 tarihinde Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın Başdanışmanı ve TOBB Fuarcılık Meclisi Başkanı Cihat Alagöz ile Show Fuarcılık Genel Müdürü Özkan Çatmaz, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’i ziyaret etti.

12.03.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın Başdanışmanı ve TOBB Fuarcılık Meclisi Başkanı Cihat Alagöz, Show Fuarcılık Genel Müdürü Özkan Çatmaz Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül’ü ziyaret etti.

12.03.2021 tarihinde Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Ticaret Bakanı Sn.Ruhsar Pekcan’ın Başdanışmanı ve TOBB Fuarcılık Meclisi Başkanı Cihat Alagöz ve beraberlerindeki heyeti makamında kabul etti.

12.03.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karakuş, Vali Abdullah Erin ve Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri'nin de iştirakiyle düzenlenen; Gazi Anadolu Lisesi'nin hazırladığı "İstiklal Marşımızın TBMM tarafından kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı'na" katıldı.

14.03.2021tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül ile birlikte Piazza AVM'de düzenlenen “Çanakkale’den Cumhuriyet’e Gerçek Tarihi Objeler ve Fotoğraflar Sergisi” açılışına katıldı.

18.03.2021tarihinde CHP Milletvekilleri Gamze Taşçıer, Gökan Zeybek, İsmet Tokdemir, Mürsel Alban, Sevda Erdan Kılıç, Servet Ünsal ve Parti Meclis Üyesi Erbil Aydınlık'tan oluşan heyet Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. Ziyarette ilimizin güncel ekonomik verileriyle ilgili detaylar konuşuldu.

22.03.2021 tarihinde Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanvekili Seyyit Tekin ile ŞUBDED Başkanı Nihat Taş, Meclis Başkanı Ahmet Altun ve Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’i ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mehmet Yetim, Selçuk Karakuş ve Meclis Üyesi Hasan Yılmaztekin de yer aldı.

22.03.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun, Piazza AVM’de Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığınca düzenlenen, “Teknoloji Şenliği” programına katıldı. Programda Şanlıurfa SMMMO Başkanı Mustafa Karadağ da bulundu.

23.03.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, MÜSİAD Şanlıurfa Şubesi’nin 21.Olağan Genel Kurul Toplantısı'na katıldı. Başkan Peltek burada yaptığı selamlama konuşmasında, gerçekleşen Genel Kurul'un hayırlı olması temennisinde bulundu.

24.03.2021 tarihinde MEDİCANA Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt ve beraberindeki Heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e nezaket ziyaretinde bulundu. Gerçekleşen ziyarette, Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Kılıçoğlu da bulundu.

24.03.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, üye ziyaretleri kapsamında; Kırmızı Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği'nde Diş Hekimi Emrah Kozak'ı ziyaret ederek sektörel problemlerini ve çözüm önerilerini dinledi.

24.03.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, MEDİCANA Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt ve beraberlerindeki Heyet, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'i ziyaret etti.

25.03.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Kılıçoğlu, GAP İdaresi BaşkanV. Mehmet Açıkgöz'ü ziyaret etti. ŞUTGEM 'de düzenlenen eğitimlerle ilgili bilgi paylaşımında bulunulan ziyarette, kurumlar arası işbirliği çalışmaları da konuşuldu.

01.04.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Şanlıurfa Bölge Müdürü Aytaç Onkun'u ağırladı. Tarımsal finansman çeşitleri ve çiftçilerimizin finansmana erişimi ile ilgili konuların konuşulduğu ziyarette, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim de yer aldı.

01.04.2021 tarihinde Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. İlimizin mevcut ekonomik verilerinin ve güncel gelişmelerinin görüşüldüğü ziyarette, Türkiye Değişim Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Bahri Ağolday da yer aldı.

02.04.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Selçuk Karakuş, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Mutlu Evliliğe İlk Adım Projesi” Lansman Programına katıldı.

02.04.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Selçuk Karakuş, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Ortadoğu Araştırmaları Merkezi işbirliğiyle düzenlenen "Ortadoğu Okumaları Üzerinden Irak ve Suriye’de Güncel Gelişmeler" konulu panele katıldı.

07.04.2021 tarihinde, Şanlıurfa PTT Başmüdürü Sn.Mustafa Kargın ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i makamında ziyaret ederek, ilimizde PTT tarafından yürütülen hizmetlerle ilgili yapılabilecek işbirliği çalışmaları hakkında istişarede bulundu.

2021 MART AYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

YAPILAN İŞLEM

MART

BASILAN YAYIN SAYISI

-

WEBDE YAYINLANAN DİJİTAL ÇALIŞMA SAYISI

34

HAZIRLANAN BASIN DUYURUSU SAYISI

5

HAZIRLANAN BASIN BÜLTENİ SAYISI

5

HAZIRLANAN BASIN TOPLANTISI SAYISI

-

YEREL/ULUSAL BASINDA YER ALAN HABER SAYISI

5

SOSYAL MEDYA’DA YAYINLANAN HABER SAYISI

FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI

TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI

72

4609

1599

ODAMIZ WEB SAYFASINDA YAYINLANAN HABER VE DUYURU SAYISI

14

ODAMIZ WEB SİTESİ ZİYARETÇİ SAYISI

30654

ODA YETKİLİLERİNİN KATILMIŞ OLDUĞU CANLI YAYIN VE BAĞLANTILAR TV/RADYO SAYISI

-

BİRİMCE YAPILAN YAZIŞMA SAYISI

-

BİRİME HAVALE EDİLEN EVRAK SAYISI

25

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 27
2021 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 143783
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2021 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES