İNGEV ŞANLIURFA İŞ GELİŞTİRME MERKEZİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

26 Ocak 2021 | 469
| | | |

Girişimcilerin ve şirketlerin Türk ekonomisine katkısını arttırmak için girişimcilik ve kapasite geliştirme eğitimleri, danışmanlık ve hibe destekleri sunacak olan İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) İş Geliştirme Merkezi açılışı gerçekleştirildi.

İNGEV, Suriyeli ve Türk girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmelerini, mevcut işletmelerinin kapasitelerini arttırmalarını desteklemek amacı ile yürütülen çalışmaları Danish Refugee Council ile işbirliği içerisinde hayata geçirilen İNGEV İş Geliştirme Merkezi ile Şanlıurfa’ya etkin olarak yaygınlaştırmaya başlayacak.

Online olarak düzenlenen programın açış konuşmalarını İNGEV Başkanı Vural Çakır ile Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek yaptı. Başkan İ.Halil Peltek, yaptığı konuşmada "Girişimcilik ve istihdam, nitelikli eleman yetiştirme konusu, Şanlıurfa'nın en öncelikli meselesi.  Şanlıurfa'da 2018-2020 arasında 1864 şirket kuruldu, Türkiye ortalamasının oldukça üstündeyiz. Bunun sosyal uyuma olumlu yansıması temennimiz.” dedi.

İNGEV Başkanı Vural Çakır ise "Şanlıurfa, ülkemizde sosyal uyumun en iyi ölçümlenebileceği şehirlerden biri. Ev sahibi ve mülteci nüfusun uzun vadede mesleki donanıma sahip olmaları, sürdürülebilir gelir kaynaklarına ve yaşam koşullarına erişebilir olmaları çok kritik bir nokta." dedi.

Konuşmaların ardından, İNGEV Program Yönetici Başak Tüzün ve İNGEV İş Geliştirme Merkezi Yöneticisi İrem Emir, İNGEV İş Geliştirme Merkezi Hizmetleri, İNGEV İş Geliştirme Merkezi’nin yürüteceği çalışmalar ve Şanlıurfa'da hizmetleri etkin olarak sunabilmek için yapılabilecek işbirlikleri ile ilgili detay bilgi paylaşımında bulundu.

Daha sonra, Moderatörlüğünü İNGEV Geçim Kaynakları ve Girişimcilik Yöneticisi Çağrı Çevik’in yaptığı, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Kadın Girişimciler Üst Kurul Başkan Yardımcısı Cevahir Asuman Yazmacı, Şanlıurfa Valiliği AB Projeler Müdürü Coşkun Gültepe, Danish Refugee Council Programlar Direktörü Laila Zulkaphıl’in panelist olarak katıldığı “Şanlıurfa İlinde Girişimcilik ve İstihdamda Atılımlar” konulu panel gerçekleştirildi.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 19
2021 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 346368
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2021 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES