ŞUTSO ÜYELERİ HALKBANK YENİ TEDARİK ZİNCİRİ FİNANSMANINDAN YARARLANACAK

07 Ocak 2021 | 508
| | | |

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Halk Bankası arasında tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere hayata geçirilen proje kapsamında Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ile Halk Bank Şanlıurfa Bölge Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Türkiye Halk Bankası arasında üst protokolü imzalanan, tedarik zinciri içinde yer alan alıcı ve satıcı firmaların ticari hayatlarını kolaylaştırarak esnek vade ve taksit imkânlarıyla güvenli ticaret sistemi ve tahsilat olanağı sağlayan Paraf KOBİ Kredi Kartı Güvenli Tedarik Zinciri Finansmanı protokolü ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Halkbank Bölge Koordinatörü Metin Yediyıldız ve Bölge Pazarlama Müdürü Rukiye Tanrıkulu Yapsan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Gerçekleşen protokol töreninde konuşan ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, 2020 yılının ilk aylarından bu güne yaşadığımız ekonomik problemler, başta finansmana ulaşmak olmak üzere ciddi olumsuzlukları beraberinde getirdi. Ticaretin güvenli biçimde sürdürülmesi adına Üst Kuruluşumuz TOBB öncülüğünde bu kez de Halkbank ile güvenli tedarik zinciri finansmanı çalışması başlatıldı. Söz konusu protokol ile herhangi bir sektör ayrımı olmaksızın, tedarik zinciri içinde yer alan alıcı ve satıcı konumdaki Oda üyelerimizin, güvenli biçimde ticaretlerini yapabilmelerinin önü açılmış oldu. Bu uygulama ile ŞUTSO üyesi olan ve tedarik zinciri içinde yer alan firmaların alım-satım işlemlerinin 540 güne kadar esnek vade, eşit taksit gibi olanaklarla Halk Bankası garantörlüğünde gerçekleştirilmesi ve böylece tahsilat konusunda her iki tarafın da riskinin sıfıra indirilmesi amaçlandı. Gerçekleştirdiğimiz protokol, Oda üyelerimize hayırlı olsun, başta söz konusu çalışmanın hayata geçirilmesine öncülük eden TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu ile gösterdikleri işbirliğinden dolayı Halkbank Genel Müdürlüğü’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.“ dedi.

Halkbank Bölge Koordinatörü Metin Yediyıldız ise yaptığı konuşmada ŞUTSO üyesi tedarik zinciri firmalarına alım-satımlarında riski ortadan kaldıran yeni bir finansman türü ile hizmet sunacak olmaktan memnun olduklarını belirtti. Yediyıldız, TOBB logolu Paraf KOBİ Kredi Kartı tedarik zinciri finansmanı ile operasyonel süreçlerin minimize edildiği ve tahsilat riskinin olmadığı bir ticaret yönteminin hayata geçirildiğini kaydederek, üye işyerine POS üzerinden yapılan satışlarda Halkbank güvencesiyle tahsilat sağlandığını ifade etti. Yediyıldız, klasik ödeme sistemlerini ortadan kaldıran bu sistem ile tedarik zincirinin güvenli bir hale getirildiğini söyleyerek, 4 farklı uygulama modeliyle iş dünyasına hizmet sunulacağını bildirdi.

ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e teşekkür eden Halkbank Bölge Koordinatörü Metin Yediyıldız, sisteme dahil olmak isteyen Oda üyesi tedarik zinciri firmalarının Halkbank’ın Şanlıurfa’daki şubelerine başvuru yapabileceklerini sözlerine ekledi.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 22
2021 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 346368
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2021 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES