GÜN BİRLİK GÜNÜ ÇAĞRISINA BİR DESTEK DE BAŞKAN PELTEK’TEN

13 Aralık 2020 | 405
| | | |

Ülke genelinde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları pandeminin esnaf üzerinde yarattığı olumsuz etkiyi hafifletmek için "Gün Birlik Günü" harekâtı başlattı. Oda başkanları “Alışverişimizi esnafımızdan ve yerel üreticimizden yapalım. Bu zor günleri ancak dayanışma ile aşarız” çağrısı yaptı. Yapılan Çağrıya Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek de destek vererek “Yerel ekonominin isimsiz kahramanları esnaflarımızın her zaman yanında olduk, olmaya devam etmeliyiz. Bir vatandaş olarak, hizmet ve temel ihtiyaç ürünleri alışverişimizi esnaflarımızdan yapmalıyız dedi.”

ŞUTSO Başkanı İ.Halil Peltek, "Oda Başkanlarının alışverişimizi esnafımızdan ve yerel üreticimizden yapalım. Bu zor günleri ancak dayanışma ile aşarız” çağrısı gerçekten bu süreçte çok anlamlı bir davranış oldu. Bu zor dönemde, hükümetimizin verdiği destekler çok önemli ancak vatandaş olarak esnafımızın yanlarında olduğumuzu göstermek için alışverişlerimizi de onlardan yapmalıyız. Her esnaf aynı zaman bir aile babası ve aile olarak geçinmek zorundalar, bu süreçten tüm esnaflarımız etkilendi. Çorbada tuz misali elimizden geldiğince, onlara destek olarak zor günlerini el birliğiyle bertaraf edebiliriz.

Ayrıca; işletmelerinde kiracı olan esnaflar için, mülk sahipleri kira desteği, belediyelerimiz de çevre temizlik,  tabela vergisi ve su faturaları gibi destek verebilir. Vatandaş olarak hepimiz üzerimize düşeni yapmak zorundayız.” dedi.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 22
2021 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 346368
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2021 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES