MESLEKİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ OLAĞAN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

21 Temmuz 2020 | 416
| | | |

Şanlıurfa İl Protokol Yürütme Kurulu Üyeleri, Mesleki Eğitim İşbirliği protokolü kapsamında 6. olağan toplantısını gerçekleştirdi. 

Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Arif Kırıkçı, ŞUTSO Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Hayırlı, Şanlıurfa Ticaret Borsası Genel Sekreter Yardımcısı Ayşe Çadırcı Kandemir  ve Urfa Endüstri Meslek Lisesi Müdürü İsmail Öztoprak’ın katılımıyla düzenlenen toplantıda, oda ve borsa üyeleri için hazırlanan projenin, üretim ve istihdam noktasında Şanlıurfa’da yaratacağı hareketlenme ve kent ekonomisinin bu hareketlenmeden sağlayacağı yararlar istişare edildi, gerekli iyileştirilmeler yapılarak modelin başlatılması kararı alındı.   

Toplantıda, uzmanlığın ticari etkinlikteki önemi vurgulanarak gençlere proje kapsamındaki okulları tercih etmeleri ve mesleki beceride yetkinlik kazanmaları için çağrıda bulunuldu.  TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun detaylarını paylaştığı proje, LGS 2020 tercih döneminde gençlerin 81 ilde seçilen 103 okulu tercih etmesini sağlayarak mesleki beceride uzmanlık kazandırmayı amaçlıyor.

Meslek liselerinde değişim ve dönüşümün başlatıldığı proje, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliği ile yürütülüyor.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 28
2022 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 19789
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2022 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES