BAŞKAN PELTEK “ GEÇİCİ BİR SÜRE KISITLAMALARA GİTMEK ZORUNDAYIZ”

04 Nisan 2020 | 550
| | | |

ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, “Geçici bir süre, sosyal yaşantımızda kendimiz ve çevremiz için kısıtlamalara gitmek zorundayız” dedi.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, bir açıklama yaparak Şanlıurfa İl Pandemi Kurulu’nda alınan kararlar ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ulusa sesleniş konuşmasında değindiği, 65 Yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altı sokağa çıkma yasağının, zaruri bir durum olduğunu belirterek “Geçici bir süre, sosyal yaşantımızda kendimiz ve çevremiz için kısıtlamalara gitmek zorundayız. Hepimiz buna sabır göstermeliyiz, umarız ki bu süreç, 15 gün ile sınırlı kalır.” diye konuştu.

Başakan İ.Halil Peltek şöyle devam etti: Daha önce benzerini görmediğimiz çok zorlu günlerden geçiyoruz. Bu zor günleri en hafif zararla atlatmak için hükümetimizin aldığı tedbirler var. Ancak salgın karşısında bizim en önemli korunma yöntemimiz kendimizi izole etmemiz olacaktır. Geçici bir süre, sosyal yaşantımızda kendimiz ve çevremiz için kısıtlamalara gitmek zorundayız. Hastalığın yayılmasını engelleyecek şartları sağlamak ve etrafımıza yakın teması kesmek şart. Sevdiklerimiz ve kendimiz için sosyal izalosyonu oluşturmamız gerekiyor. Bu süreç boyunca evimizde kalalım, tüm ikazlara riayet edelim, sabırlı olalım, dikkati elden bırakmayalım, kendimizin ve çevremizin temizliğine itina gösterelim.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ulusa sesleniş konuşmasında konuya ilişkin açıklamalarının ardından alınan önlem ve tedbirlere mutlaka uyalım. Gelinen noktada Koronavirüs salgınının yayılım hızı göz önüne alındığında; ülke geneli için bugüne kadar alınan tedbirlere ilave olarak Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz ve Zonguldak ili için tüm giriş/çıkışlar 15 günlük bir süre için geçici olarak durdurulmuş, 81 ilimizde 01.01.2000 tarihinden sonra doğmuş olanların sokağa çıkmaları 03.04.2020 tarihi saat 24:00’den itibaren geçici olarak yasaklanmıştır. Bu kararlar; virüsün yayılımını, vaka sayısını ve tedavi gereksinimi azalmak, toplum sağlığı ve kamu düzeninin bozulmasını engellemek adına, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda alınmış ve uygulanmıştır. Bize düşen bu kararlara uymak ve evden çıkmamak olmadır. Hepimiz biliyoruz ki hayat eve sığar.” dedi.

 

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 53
2022 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 231111
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2022 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES