ŞUTSO 2020 MART AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

11 Kasım 2020 | 433
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Mart Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Düzenlenen Meclis Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu, Meclis Üyeleri Ali Eyyüpoğlu, Mehmet Aslan ve Mustafa Taş gündem dışı birer konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmaların sonrasında olağan meclis toplantısına geçildi. Mart Ayı Meclis Toplantısı, 2020 Şubat ayı Meclis Kararı, Hesaplar İnceleme Komisyonu Kararı, 2020 Şubat Ayı mizanının görüşülmesi, 2020 Şubat Ayı Faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkanı Ahmet Altun başkanlığında, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantı, Meclis Başkanı Ahmet Altun’un açılış konuşmasıyla başladı. Başkan Ahmet Altun açılış konuşmasında şunları kaydetti: 

Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2020 Mart Ayı olağan Meclis Toplantısı’na hoş geldiniz.  Hepinizi şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Mart ayı meclis toplantımızı açıyorum.

Öncelikle; geçtiğimiz ay içerisinde annesini kaybeden Meclis Üyemiz Mahmut Akaslan’a, pazartesi günü annesini kaybeden Meclis Üyemiz Sedat Dülger’e, Dayısını kaybeden M.Celal Kaya’ya bir kez daha başsağlığı, sevenlerine sabırlar, merhum ve merhumelere de Allah’tan rahmet diliyorum.

Değerli Meclis Üyeleri,

Dünya ekonomisinde, mevcut sıkıntıların yanı sıra başka bir önemli sorun haline gelen “Korona Virüsü” etkisi de yaşanmaya başladı. Tüm ülkeler tedbir amaçlı ticaret anlaşmalarını askıya aldı. Ülke ekonomilerinde ciddi zararlar ve çöküşler yaşanıyor. Umarım bu sorunu ülke olarak en az kayıpla atlatırız. Virüs maalesef ki ülkemizde de görüldü. Bize düşen, iş ortamlarımızla evlerimizde panik durumuna mahal vermeden, üst düzey tedbir almak ve hijyenik ortamlar sağlamaktır.

Sadece Çin’de değil, yakın coğrafyasına, Avrupa ve Orta Doğu’ya da sıçramış olan hastalığın hızla yayılması, dünya ekonomisinin 2020'nin ilk çeyreğindeki performansını kuşkusuz olumsuz etkileyecek. Ancak, dünya genelinde milyonlarca firmanın tedarikçisini barındıran Çin'in üretimindeki azalma ve fabrikaların kapanması sebebiyle, siparişlerin kaydırılabileceği ülkelerden birinin Türkiye olması gündemde. Bu bağlamda Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası olarak üreticilerimiz için üzerimize düşeni yapacağız.

Değerli Meclis Üyeleri,

Geçtiğimiz Pazar günü Başkanlığını Yönetim Kurulu Üyemiz Cevahir Asuman Yazmacı’nın yaptığı, Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu’nun organizasyonu ile TOBB Başkanı Sn. M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımıyla Şanlıurfa’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü "Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Buluşmaları" etkinliği gerçekleştirildi. İlimizin ulusal anlamda tanıtımına ve güvenli bölge olduğu gerçeğine ciddi anlamda katkı sağlayan bu etkinlikte emeği geçen herkesi tebrik ediyor, Sn. Cevahir Asuman Yazmacı’nın başarılarının devamını diliyorum.

Ayrıca, Odamızda yine TOBB Başkanı Sn. M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımıyla, düzenlenen İş Dünyası Müşterek İstişare Toplantısı'nda, İş dünyası temsilcileriyle bir araya geldik. Sayın Başkanımıza ilimizin sorularıyla ilgili beklenti dosyalarımızı sunduk. Odamızın talepleriyle ilgilendi ve ayrıca diğer bakanlıklar nezdinde de konularımızın takipçisi olacaklarını ifade etti.  TOBB Başkanı Sn. M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na destekleri dolayısıyla bir kez daha şükranlarımı sunuyor, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum." dedi.

Meclis Başkanı Ahmet Altun'un açılış konuşmasının ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş, 2020 Şubat Ayı Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

Şubat Ayı Faaliyetlerimiz şöyle;

08.02.2020 – 09.03.2020 - tarihleri arasında Odamıza;

140 yeni üye kaydedilmiş,

246 üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

21üyenin kaydı silinmiştir.

09.03.2020 Tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 8573

  1. ŞUTSO’NUN KURUMSAL GELİŞİMİ
  2. Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

Yeni hizmetlerin geliştirilmesi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

  1. Kurumsal Alt Yapısının ve Yetkinliklerinin Gelişmesi

08.02.2020 tarihinde Bodrum Ticaret Odası ile Şanlıurfa, Antakya ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odaları arasında, "4 Yöre 1 Oda" projesi protokolü imzalandı. Bölgesel işbirliklerinin geliştirilmesi, il ve ilçelerin tanıtımı ve ticaretinin desteklenmesi kapsamında gerçekleştirilen “4 Yöre, 1 Oda” Projesi’ne, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek imza attı. https://www.sutso.org.tr/haber/1651/baskan-peltek-4-yore-1-oda-protokolune-imza-atti

11.02.2020 tarihinde ŞEGEV Yönetim Kurulu olağan toplantısı Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya başkanlığında, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı ve ŞEGEV Yönetim Kurulu Başkanvekili İ.Halil Peltek, ŞEGEV Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Toru, Cemal Yazar ve M.Korkut Polat'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

11.02.2020 tarihinde Mahir Eller Projesi ile Şanlıurfa'da inşaat sektörü alanında mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanan 33 kişiye belgeleri törenle ŞUTSO Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu tarafından takdim edildi.

13.02.2020 tarihinde TOBB Genç Girişimciler Kurulu Toplantısı, İcra Kurulu Başkanları'nın katılımıyla Ankara,'da gerçekleştirildi. Toplantıya TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İ.Halil Yılmaz katıldı. Toplantıda Gençlik ve Spor Bakanlığı, TOBB ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında "Girişimcilik, Mentorluk ve Staj İş Birliği Protokolü" imzalandı. https://sutso.org.tr/haber/1653/tobb-genc-girisimciler-kurulu-toplantisinda-mentorluk-ve-staj-is-birligi-protokolu-imzalandi

14.02.2020 tarihinde ŞUTSO'da, Personele yönelik, Harran Üniversitesi  Öğr.Gör. Hasan Kırmızı tarafından "Etkili İletişim Teknikleri ve Motivasyon" konulu eğitim gerçekleştirildi. Eğitime, Genel Sekreter Nihal Dörkardeş, Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Hayırlı ile personel katıldı.

18.02.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Ankara’da düzenlenen "Türkiye de AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın Desteklenmesi Projesi" açılış programına katıldı.

21.02.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu'na Türkiye'de ilk kez Şanlıurfa'da düzenlemesi planlanan, Bölgesel Kalkınma Yatırım ve İşbirliği İmkanları Konulu Forum ve Fuar ile ilgili brifing verdi. Hisarcıklıoğlu konuyla ilgili olumlu yaklaşımlarını bildirdi ve desteklerini ifade etti.

03.03.2020 tarihinde TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Mart ayı olağan toplantısı İcra Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, 8 Mart tarihinde TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımıyla düzenlenecek olan Dünya Kadınlar Günü etkinliğiyle ilgili çalışma planı oluşturuldu.

04.03.2020 tarihinde TOBB Şanlıurfa İl Genç Girişimciler İcra Kurulu Üyeleri, TOBB iştiraklerini tanımak, genel ekonomik gelişmeler ve Türk dış politikası hakkında TOBB’da düzenlenen programda, Türkiye geneli Genç Girişimciler İl İcra Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

2) BÖLGE EKONOMİSİNİN KALKINMASI

2.1 Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması

14.02.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek,  Türkiye’de ilk kez Şanlıurfa'da düzenlemesi planlanan, “Bölgesel Kalkınma İşbirliği ve Yatırım İmkânları Konulu Forum ve Fuar” ile ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Mehmet Selim Bağlı'yla istişarede bulundu.

2.2 Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması

Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.3 Sanayinin Gelişmesi ve Katma Değerli Üretim Yapısına Geçiş

03.03.2020 tarihinde ŞUTSO 8. Meslek Komitesi organizasyonuyla, Haliliye Belediyesi Birim Uzmanlarının katıldığı İmar Planları, Ruhsat Uygulamaları ve Proje incelemeleri ile ilgili ŞUTSO'da bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

2.4 Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.5 Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi

22.02.202,0 tarihinde ŞUTSO 28. Meslek Komitesi ve Şanlıurfa Sigorta Acenteler Derneği işbirliğiyle Şanlıurfa genelinde bulunan acentelere yönelik, TARSİM ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. https://sutso.org.tr/haber/1658/sutsoda-tarsim-bilgilendirme-toplantisi-duzenlendi

2.6 İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi

12.02.2020 tarihinde 8. Meslek Komitesi Şubat ay olağan toplantısı, Komite Başkanı Emin Göllü başkanlığında gerçekleştirildi. Sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

12.02.2020 tarihinde 2.Meslek Komitesi Şubat Ayı olağan Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı İ.HalilPeltek, Şanlıurfa Mobilyacılar Derneği Başkanı Halil Hamalı ve Üyelerin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda, ilimizde Mobilya ve Zücaciyeler Sitesinin kurulması için görüş alışverişinde bulunuldu.

14.02.2020 tarihinde 28. Meslek Komitesi Şubat ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Âdem Köroğlu başkanlığında, SURSAD başkanı Nihat Fırathan'ın katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda, 22 Şubat 2020 cumartesi yapılacak TARSIM toplantısının detayları görüşüldü.

21.02.2020 tarihinde 22.Meslek Komitesi Şubat ayı olağan toplantısı, gerçekleştirildi. Toplantıda, sektörel sorunlar ve çözüm önerileri üzerinde duruldu.

21.02.2020 tarihinde 14.Meslek Komitesi Şubat ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Mustafa Güneşler başkanlığında Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Zafer Aydın’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Akabinde İlimizde açılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı ziyaret edildi.

26.02.202,0 tarihinde 20. Meslek Komitesi, Şubat ayı olağan toplantısı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim öncülüğünde, Kadir Şeker başkanlığında yapıldı. Toplantıda,  04-07 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP fuarında gerçekleşecek olan Uluslararası Kapı, Pencere ve Cephe sistemleri fuarına katılım sağlanması kararı alındı.

27.02.2020 tarihinde ŞUTSO 8. Meslek Komitesi Üyeleri ve TMMOB'a bağlı Oda Temsilcileri, Göbeklitepe Toplantı Salonu'nda düzenlenen ilimizin güncel gelişmelerinin konuşulduğu İstişare Toplantısı'nda bir araya geldi. https://www.sutso.org.tr/haber/1662/sutsoda-imar-proje-ve-ruhsat-uygulamalari-egitim-toplantilari-yapilacak

28.02.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile Meclis Başkanı Ahmet Altun, OSB’de bulunan; Türkiye'nin tek termos üreticisi Termosan Çelik, Meksan Trafo, Ak Özbekler Tekstil, Uğur Tekstil ile Miyar Tekstil işletmelerini ziyaret ederek problem ve taleplerini dinledi.

03.03.2020 tarihinde 24. meslek Komitesi Mart ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Mustafa Yener başkanlığında yapıldı. toplantıda 30. Uluslararası Ortopedi ve Travmatoloji Kongresine katılım sağlanması ve üye ziyaretlerinin devam edilmesi kararları alındı.

06.03.2020 tarihinde ŞUTGEM Makine Teçhizat Alımı İhale İlanına çıktı. ŞUTSO, Karacadağ Kalkınma Ajansı 2017 Yılı Güdümlü Proje Desteği Programı kapsamında sağlanan mali destek ile Şanlıurfa OSB’de ŞUTGEM Projesi için makine teçhizat alım ihalesini sonuçlandırmayı planlamaktadır. https://sutso.org.tr/haber/1666/sutgem-makine-techizat-alimi-icin-ihale-ilani

06.03.2020 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Hesapları İnceleme Komisyonu, 2020 Yılı Şubat Ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Komisyon tarafından yapılan incelemede, herhangi bir usulsüzlük ve eksikliğe rastlanmadı.

  1. ŞUTSO'NUN İLETİŞİM ETKİNLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ

3.1 Üyelere Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

24.02.2020 tarihinde TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı, OPET YK Üyesi Nurten Öztürk'ün katılımıyla HRÜ'de "İlham Veren Başarı Hikâyesi" Konferansı gerçekleştirildi

https://www.sutso.org.tr/haber/1661/ilham-veren-basari-hikyeleri-konferansi-gerceklestirildi

08.03.2020 tarihinde TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu’nun organizasyonu ile Şanlıurfa’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü "Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Buluşmaları" Vali Abdullah Erin, GTH Eski Bakanı A.Eşref Fakıbaba, Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, ŞUTSO Onursal Başkanı İsmail Demirkol, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun, TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı, çevre illerin Oda ve Borsa Başkanları, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

https://sutso.org.tr/haber/1667/turkiyenin-girisimci-kadinlari-sanliurfada-bulustu

08.03.2020 tarihinde TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen İş Dünyası Müşterek İstişare Toplantısı'nda İş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıya, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Günay, Engin Yeşil, Faik Yavuz, Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, ŞUTSO Onursal Başkanı İsmail Demirkol, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Başkan Yardımcıları Mehmet Yetim, Kadir Kılıçoğlu, Meclis Başkanı Ahmet Altun, Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Meclis Başkanı İsa Kızıldemir, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı,  Çevre İl Oda Borsa Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, ŞUTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile davetliler katıldı.

https://www.sutso.org.tr/haber/1668/tobb-baskani-hisarciklioglu-sutsoda-is-dunyasi-temsilcileriyle-bulustu

3.2 Tanıtıma Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

12.02.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu organizesiyle Suriye'nin İdlib kenti kırsalındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere tedarik edilen, yardım malzemelerinin uğurlama programına katıldı.

13.02.2020 tarihinde Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu ve ŞUTSO Meclis Üyesi Abdurrahman Göllü, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. OSB Müdürü Yunus Emre Aksu'nun da yer aldığı ziyarette, ilimiz ve Ceylanpınar'ın güncel gelişmeleri konuşuldu.

13.02.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan'ın iştiraki ile gerçekleştirilen, Şanlıurfa Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinin açılışına katıldı.

14.02.2020 tarihinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcı Mehmet Selim Bağlı, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette ilimizde yapılan ve yapılacak projelerle ilgili değerlendirmede bulunuldu.

21.02.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi organizesiyle ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un iştirakiyle düzenlenen "Kurtuluşunun 100. Yılında Uluslararası Kültür ve Tarih Festivali" lansman programına katıldı.

21.02.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan İ.Halil Peltek, Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan'ı Ankara'da ziyaret etti ve ilimizde işletme modeli olarak kooperatifçiliğin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına yönelik istişarede bulunarak Şanlıurfa ya davet etti.

23.02.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan İ.Halil Peltek, 7. Gıda ve Tarım Fuarı'nda Milletvekili İbrahim Özyavuz ile bir araya geldi. Stant ziyaretlerinde de bulunan Başkan Peltek'e, Start Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Musa Öztürk tarafından fuara katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

24.02.2020 tarihinde TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı, Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu ve Meclis Üyesi Ahmet Sambur da yer aldı.

24.02.2020 tarihinde TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya'ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı ile TOBB Girişimcilik Müdürü Batuhan Demir de yer aldı.

24.02.2020 tarihinde TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı "İlham Veren Başarı Hikayeleri" konferansı öncesinde HRÜ Rektörü Mehmet Sabri Çelik'e nezaket ziyaretinde bulundu.

25.02.2020 tarihinde Avusturya Büyükelçi V. Benedikt Saupe ve Tercüman Şuayip Ciy, programları çerçevesinde geldikleri ilimizde, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirerek ilimizin mevcut ekonomik potansiyeli hakkında bilgi aldı. Yönetim Kurulu Üyesi M.Sait Aydın’ın da yer aldığı ziyaret yaklaşık yarım saat sürdü.

27.02.2020 tarihinde Ak Parti MKYK Üyesi Vildan Polat, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Güncel gelişmeler ve ilimizin yerel gündeminin konuşulduğu ziyarette, Meclis Üyemiz Ahmet Sambur da yer aldı.

27.02.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanımız İ.Halil Peltek, Vali Abdullah Erin, Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediye Başkanları ve STK temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen ilimizde istihdamı artırmaya yönelik ortak projeler ile ilgili istişare toplantısına katıldı.

27.02.2020 tarihinde Ticaret ve Ekonomi Kulübü Genel Başkanı Mehmet Ulutaş, İl Başkanı ve ŞUTSO Meclis Üyesi Ömer Yiğit, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e bir ziyaret gerçekleştirdi. İlimizin ekonomik ve yerel gündeminin konuşulduğu ziyarette, OSB Müdürü Yunus Emre Aksu da yer aldı.

02.03.2020 tarihinde ŞUTSO'da Sivil Toplum Kuruluşları başkanlarının katılımıyla İdlib’de gerçekleşen hain saldırıya tepki göstermek için ortak bir Basın Açıklaması gerçekleştirildi. Açıklamada “Devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız” mesajları verildi. https://sutso.org.tr/haber/1663/idlibde-gerceklesen-saldiriya-tepki

02.03.2020 tarihinde ŞUTSO'da Sivil Toplum Kuruluşları başkanlarının katılımıyla İdlib’de gerçekleşen hain saldırı dolayısıyla ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.HalilPeltek ve beraberindeki Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, 20. Zırhlı Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Oktay Ağbuga'yı ziyaret etti. https://sutso.org.tr/haber/1664/baskan-peltek-ve-beraberindeki-heyetten-tuggeneral-agbugaya-ziyaret

03.03.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek,  Ağrı Gürbulak Gümrük Müdürlüğü personelini taşıyan araca düzenlenen hain saldırı sonucu şehit olan Gümrük Muhafaza Memuru, hemşerimiz; Mustafa Türk için düzenlenen cenaze törenine katıldı.

03.03.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül Başkanlığında, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileriyle gerçekleştirilen Ramazan Ayı'nda yapılması planlanan programlar hakkındaki istişare toplantısına katıldı.

04.03.2020 tarihinde Aşık Sefai Mahlaslı Türkiye'nin Yaşayan İnsan Hazinelerinden Halk Ozanı Mehmet Acet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. İlimizin müzik geleneğinin konuşulduğu ziyaretin akabinde, Aşık Sefai Başkan Peltek'e, "Osmanlı'dan Günümüze Kısas" isimli kitabını hediye etti.

04.03.2020 tarihinde İnsani Değerler Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Mustafa Ezher ile beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e nezaket ziyaretinde bulundu. Gerçekleşen ziyarette Meclis Üyesi Abdülkadir Güllü de yer aldı.

05.03.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek Vali Abdullah Erin Başkanlığında Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, kamu kurum ve STK temsilcilerinin katılımlarıyla düzenlenen, Ülkemizin ve Barış Pınarı Bölgesinin Gündemi konulu değerlendirme toplantısına katıldı.

07.03.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Şanlıurfa temsilciliğinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve Türkiye’de farklı alanlarda farklı sosyo-kültürel ortamlardaki kadınların fotoğraflandığı "Hayatın İçinde Kadın" fotoğraf sergisi açılışına katıldı.

07.03.2020 tarihinde 08 Mart 2020 Pazar Günü yapılacak olan "Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Buluşmaları Programı" ve "İş Dünyası Müşterek İstişare Toplantısına katılmak üzere ilimize gelen TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Meclis Başkanı Ahmet Altun, bir dizi ziyarette bulundu, tarihi ve turistik ören yerlerini gezdi.

08.03.2020 tarihinde TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu’nun organizasyonu ile Şanlıurfa’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü "Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Buluşmaları" etkinliği gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen etkinliğe, Vali Abdullah Erin, Gıda Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı Ak Parti Milletvekili A.Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül, TOBB Başkanı M.Rıfat Hisarcıklıoğlu, ŞUTSO Onursal Başkanı İsmail Demirkol, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun, ŞUTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Meclis Başkanı İsa Kızıldemir, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı, çevre illerin Oda ve Borsa Başkanları, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Kadın ve Genç Girişimciler Kurulları Başkan ve Kurul Üyeleri ile davetliler katıldı.

08.03.2020 tarihinde TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen, İş Dünyası Müşterek İstişare Toplantısı'nda İş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıya, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Günay, Engin Yeşil, Faik Yavuz, Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, ŞUTSO Onursal Başkanı İsmail Demirkol, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Başkan Yardımcıları Mehmet Yetim, Kadir Kılıçoğlu, Meclis Başkanı Ahmet Altun, Şanlıurfa Ticaret Borsası (ŞUTB)Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Meclis Başkanı İsa Kızıldemir, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı,  Çevre İl Oda Borsa Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, ŞUTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile davetliler katıldı.

2020 ŞUBAT AYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

YAPILAN İŞLEM

Şubat

BASILAN YAYIN SAYISI

-

WEBDE YAYINLANAN DİJİTAL ÇALIŞMA SAYISI

3

HAZIRLANAN BASIN DUYURUSU SAYISI

9

HAZIRLANAN BASIN BÜLTENİ SAYISI

9

HAZIRLANAN BASIN TOPLANTISI SAYISI

1

YEREL/ULUSAL BASINDA YER ALAN HABER SAYISI

8

SOSYAL MEDYA’DA YAYINLANAN HABER SAYISI

FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI

TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI

90

4.455

1186

ODAMIZ WEB SAYFASINDA YAYINLANAN HABER VE DUYURU SAYISI

32

ODAMIZ WEB SİTESİ ZİYARETÇİ SAYISI

24032

ODA YETKİLİLERİNİN KATILMIŞ OLDUĞU CANLI YAYIN VE BAĞLANTILAR TV/RADYO SAYISI

3

BİRİMCE YAPILAN YAZIŞMA SAYISI

-

BİRİME HAVALE EDİLEN EVRAK SAYISI

11

 

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 14
2022 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 106433
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2022 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES