ŞUTSO'DA “KARŞILIKSIZ ÇEKTEN KAYNAKLANAN HUKUKİ VE CEZAİ SORUMLULUK” KONULU SEMPOZYUM DÜZENLENDİ

12 Mart 2020 | 480
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ŞUTSO) “Karşılıksız Çekten Kaynaklanan Hukuki ve Cezai Sorumluluk” konulu sempozyum düzenlendi.

Oturum Başkanlığını Yargıtay Üyesi İbrahim İlhan’ın yaptığı sempozyuma, Hacettepe Üniversitesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku ABD Başkanı Prof. Dr. Çetin Arslan, Hacettepe Üniversitesi Ticaret Hukuku ABD Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Semih Sırrı Özdemir, Yargıtay Tetkik Hâkimi Erkal Hilmi Kart konuşmacı olarak katıldı.

ŞUTSO 2. Kat Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen ve katılımın yoğun olduğu sempozyumda; Çekle İlgili Olarak Karşılıksızdır İşlemi Yapılmasına Sebebiyet Verme (Karşılıksız Çek) Suçu, Karşılıksız Çekten Kaynaklanan Hukuki Sorumluluk, Karşılıksız Çeke İlişkin Yargıtay Uygulaması ile ilgili detaylı bilgiler paylaşıldı. ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun, Yönetim Kurulu Üyeleri Cuma Korak, Metin Baydar, Mustafa Direkçi, Meclis Üyeleri Ali Eyüpoğlu, E.Sabri Akaltun, Mustafa Sonekinci, M.Yaşar Hamidanoğlu ve ilgililerin katılımıyla düzenlenen sempozyum, soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

 

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 18
2022 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 106423
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2022 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES