"TÜRKİYE'NİN GİRİŞİMCİ KADINLARI ŞANLIURFA’DA BULUŞUYOR"

07 Mart 2020 | 650
| | | |

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu’nun organizasyonu ile Şanlıurfa’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü "Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Buluşmaları" etkinliği düzenlenecek. 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Şanlıurfa Ticaret Borsası’nda gerçekleştirecek olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü "Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Buluşmaları" etkinliğine Vali Abdullah Erin, TOBB Başkanı M.Rıfat Hisarcıklıoğlu, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun, ŞUTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Meclis Başkanı İsa Kızıldemir, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı, çevre illerin Oda ve Borsa Başkanları, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Kadın ve Genç Girişimciler Kurulları Başkan ve Kurul Üyeleri ile davetliler katılacak.

81 İl Kadın Girişimci Kurul Başkanlarının da katılımıyla gerçekleştirilecek programa; Fransa Kalkınma Bankası Avrasya-Orta Asya Bölge Müdürü Cecile Couprie, TSKB Genel Müdürü Suat İnce, TEPAV Proje Koordinatörü Ayşegül Taşöz Düşündere konuşmacı olarak katılacak. Konuşmaların ardından, Moderatörlüğünü TEPAV Akademik Danışmanı Dr.Asmin Kavas Bilgiç’in yapacağı panele geçilecek. Panelde, TEPAV Proje Koordinatörü Ayşegül Taşöz Düşündere, TSKB Ekonomisti Cihan Urhan ile TOBB Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı Ozan Acar panelist olarak yer alacak.

Etkinlikle ilgili bir açıklama yapan ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı; “Kadınların işgücüne katılımının artmasında, ekonomik büyümenin yanı sıra toplumsal ve sosyolojik anlamda da pozitif katkılar var. Kalkınmayı ve daha müreffeh bir kent olmayı kendimize hedef seçmişsek, topyekûn yani kadın erkek ayırt etmeden her türlü mücadeleye beraber, omuz omuza karşı durmanın bilincine varmalıyız. İnşallah bu programla kadınların işgücüne katılımının artmasına, ilimizin ekonomik ve sosyolojik gelişimine katkı sağlamasına vesile oluruz” dedi.

TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu organizasyonu, TOBB, TEPAV, TSKB, ŞUTSO ve ŞUTB’nin katkılarıyla 08 Mart 2020 Pazar günü, Şanlıurfa Ticaret Borsası’nda 11:00 ile 14:00 Saatleri arasında düzenlenecek programa katılımın yoğun olması bekleniyor.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 18
2022 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 106429
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2022 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES