ŞUTSO'DA "FİNANSAL OKUR YAZARLIK EĞİTİMİ" GERÇEKLEŞTİRİLDİ

24 Şubat 2020 | 340
| | | |

Gönüllü eğitmenler tarafından verilen "Paramı Yönetebiliyorum" eğitimi Şanlıurfa'da gerçekleşti. Bütçem, harcamalarım, birikimim ve borçlarım gibi kişisel bütçe yönetimine ilişkin konuların pek çok farklı örnekle aktarıldığı eğitime katılım yoğun oldu.

Türkiye'de finansal okuryazarlık alanında ilk kez kamu, özel sektör ve sivil toplumu bir araya getiren "Paramı Yönetebiliyorum" projesinin eğitimleri Türkiye'nin 81 ilinde sürüyor. Proje kapsamında Şanlıurfa'da düzenlenen eğitimde katılımcılara "Katılım Belgesi" verildi. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası'nda, Gönüllü Eğitmenler Ercan Şakir ve Ömer Eki tarafından verildi. "Paramı Yönetebiliyorum", Visa Europe ve Türkiye'deki üye bankalarının destekleriyle, T.C. Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat Derneği ortaklığında 2009 yılında hayata geçirildi. Proje ile çiftçilere, kişisel mali kaynakları bütçeleme ve finans hizmetlerini doğru kullanmaya yönelik ücretsiz eğitimler sunuluyor ve gençler arasında finansal bilinci geliştirerek, sürdürülebilir kalkınma sürecine katkıda bulunmak hedefleniyor. Akran eğitim modeline dayanan proje kapsamında eğitimler 81 ilde, 1617 gönüllü genç eğitmen tarafından veriliyor. www.paramiyonetebiliyorum.net adresinden sağlanan online eğitimlerle birlikte proje başlangıcından bu zamana kadar 500 bin Kişi Paramı Yönetebiliyorum eğitimi aldı. 

Eğitimlerde; gelir gider dengesi, bütçe yapma, tasarruf ve para biriktirme, yatırım yapma ve borçlanma, finansal hak ve yükümlülükler konuları işlendi.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 12
2022 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 106437
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2022 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES