TOBB GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU TOPLANTISI'NDA MENTORLUK VE STAJ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLU İMZALANDI

15 Şubat 2020 | 453
| | | |

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç Girişimciler Kurulu Toplantısı, İcra Kurulu Başkanları'nın katılımıyla Ankara,'da gerçekleştirildi. Toplantıda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında "Girişimcilik, Mentorluk ve Staj İş Birliği Protokolü" imzalandı.​

TOBB Sosyal Tesislerde düzenlenen imza törenine Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektör Yardımcısı Yusuf Sarınay, TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı İbrahim Halil Yılmaz  katıldı. TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı İbrahim Halil Yılmaz'ın da yer aldığı imza törende konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'de girişimcilikte farkındalığın artmasını sağladıklarını ifade edererek, girişimci olmayı popüler hale getirdiklerini ve birçok değerli projeye öncülük ettiklerini kaydetti.

Hisarcıklıoğlu konuşmasında; ülkenin ve milletin refahı, zenginliği için girişimciliğin çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Girişimciler ne kadar güçlüyse, ekonomi de o derece güçlü ve rekabetçi olur. Yeni fikirler, dünyayı değiştiren inovasyonlar, hep gençlerden çıkıyor. İşte bu nedenle, ülkemizdeki girişimcilik ekosistemini geliştirmeyi misyon edindik." değerlendirmesinde bulundu. Türkiye'nin gençlerini daha donanımlı hale getirmek için birlikte çalışacaklarını aktaran Hisarcıklıoğlu, zenginleşmek için bugünün ve geleceğin gençlerini daha donanımlı hale getirmek için çaba harcanması gerektiğini belirtti.

Konuşmaların ardından Girişimcilik, Mentorluk ve Staj İş Birliği Protokolü imzalandı.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 12
2022 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 106446
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2022 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES