ŞUTSO 2020 ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

13 Şubat 2020 | 551
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Şubat Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Düzenlenen Meclis Toplantısı’nda, Şanlıurfa Organize Bölge Müdürü Yunus Emre Aksu, Şanlıurfa Organize Bölgesinde mevcut durum ve yürütülen projelerle ilgili, Mahir Eller Projesi Şanlıurfa Yerel Oda Koordinatörü Sema Karaca ise projede, 2 yıl içersinde gerçekleştirilen ve yapılacak çalışmalarla ilgili birer sunum yaptı. Sunumların akabinde, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu, Meclis Üyeleri Ali Eyyüpoğlu, Mehmet Aslan ve A.Furkan Yetim, gündem dışı konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmaların sonrasında olağan meclis toplantısına geçildi. Şubat Ayı Meclis Toplantısı, 2020 Ocak ayı Meclis Kararı, Hesaplar İnceleme Komisyonu Kararı, 2020 Ocak Ayı mizanının görüşülmesi, 2020 İş Planı ve Bütçesi ile 2020 Ocak Ayı Faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt başkanlığında, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantı, Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt’ün açılış konuşmasıyla başladı. Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt açılış konuşmasında şunları kaydetti: 

Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2020 Şubat Ayı olağan Meclis Toplantısı’na hoş geldiniz.  Hepinizi şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Şubat ayı meclis toplantımızı açıyorum. Öncelikle; geçtiğimiz ay içerisinde halasını kaybeden Meclis Üyemiz Cemal Yazar’a bir kez daha başsağlığı diliyorum.

Değerli Meclis Üyeleri

İlimizde de şiddetli bir şekilde hissedilen Elazığ’da yaşanan, Malatya ve çevre illeri de etkileyen deprem hepimizi derinden sarstı. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyor, yaralı olan vatandaşlarımızın da bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyorum. Devletimizin tüm birimleri ile bölgeye çok hızlı müdahalesinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, ilgili Bakanlarımıza da şükranlarımızı sunuyoruz.

Bu afetin ardından vakit kaybetmeden TOBB’un koordinasyonunda, harekete geçerek Odamız ve Şanlıurfa Ticaret Borsası işbirliğiyle, depremden etkilenen kardeşlerimize ulaştırılmak üzere, temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan yardım tırımız yola çıktı. Devam eden süreçte, ihtiyaca göre üzerimize düşen her türlü maddi ve manevi sorumluluğu yerine getirmeye devam edeceğiz. Desteklerini esirgemeyen üyelerimize ve vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca, geçtiğimiz günlerde Van’da yaşanan çığ felaketi ile ve İdlib'de meydana gelen saldırılarda Şehit olan Kahraman Askerlerimize ve vatandaşlarımıza Allahtan Rahmet, Yaralılara Acil Şifalar diliyorum. Değerli Meclis Üyeleri, bir kez daha sizleri sevgi ve saygılarımla selamlıyor, Hepinize katılımlarınız için teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

 Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt’ün açılış konuşmasının ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş, 2020 Ocak Ayı Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

Ocak Ayı Faaliyetlerimiz şöyle;

06.01.2020 - 10.02.2020 tarihleri arasında Odamıza;

221 yeni üye kaydedilmiş,

1849 üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

51 üyenin kaydı silinmiştir.

10.02.2020 Tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 8379

  1. ŞUTSO’NUN KURUMSAL GELİŞİMİ
  2. Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

Yeni hizmetlerin geliştirilmesi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

  1. Kurumsal Alt Yapısının ve Yetkinliklerinin Gelişmesi

07.01.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, OSB’de Müteşebbis Heyeti Üyesi M.Korkut Polat'ın ev sahipliğinde, Müteşebbis Heyeti Başkan Vekili Mahmut Akaslan başkanlığında düzenlenen, OSB Müteşebbis Heyeti toplantısına katıldı.

07.01.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, EBYS ve Personel Yazışma Kuralları ilgili gerçekleştirilen eğitimde personel ile bir araya geldi. Personelin yeni yılını kutlayan Başkan Peltek, 2020 yılında personellerden çalışma konusunda beklentilerini de dile getirdi.

09.01.2020 tarihinde Şanlıurfa Eğitimi Geliştirme Vakfı Çalışma Grubu, ŞUTSO'da bir araya geldi. Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu'nun da katıldığı mesleki eğitimi geliştirmeye yönelik istişarede bulunulan toplantıda, ŞUTGEM'in mevcut durumu da masaya yatırıldı.

11.01.2020 tarihinde ŞUTSO 2020 Eğitim Planı kapsamında, personele yönelik Dr.Öğr. Üyesi Emine Teker tarafından "Sosyal ve Kültürel Etkinliklerin İş Yaşamına Etkisi" konulu bir sunum gerçekleştirildi. Etkinliğe Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Hayırlı ve personeller katıldı.

13.01.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi. ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Komite Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı ve İcra Kurulu Üyelerinin katıldığı Toplantıda, 20-21.01.2020 tarihlerinde Odamız ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Akıllı İşler "Dijitali Anlamak" etkinliğinin hazırlık planı konuşuldu.

16.01.2020 tarihinde Şanlıurfa Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nde düzenlenen Temiz Hava Eylem Planı toplantısına Melis Üyesi Celal Atilla Meral katıldı.

22.01.2020 tarihinde ŞEGEV Yönetim Kurulu olağan toplantısı Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya başkanlığında, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı ve ŞEGEV Yönetim Kurulu Başkanvekili İ.Halil Peltek, ŞEGEV Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Toru, Cemal Yazar ve M.Korkut Polat'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

2) BÖLGE EKONOMİSİNİN KALKINMASI

2.1 Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması

16.01.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa’nın uçuş seferlerindeki yetersizlik ve bu nedenle kaynaklanan uçuş fiyatlarındaki artışa tepki göstererek, yaptığı basın açıklamasında, Türkiye’nin en büyük illerinden olan Şanlıurfa’nın bu uygulamayı hak etmediğini söyledi. https://sutso.org.tr/haber/1639/baskan-peltek-sanliurfa-bunu-hak-etmiyor

2.2 Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması

Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.3 Sanayinin Gelişmesi ve Katma Değerli Üretim Yapısına Geçiş

20.01.2020 tarihinde ŞUTSO'da, Uygulamalı Panel Eğitimi ve E-Ticarette Başarının adımları konulu sunum gerçekleştirildi. TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu organizasyonu ve İdeasoft katkılarıyla düzenlenen etkinlikte,  Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Beybin Öncel de yer aldı.

2.4 Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.5 Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi

07.01.2020 tarihinde Turizm sektöründeki işletmelere yönelik, Hizmet Sektörü Rekabet Gücünün Artırılması (HİSER Projesi) Desteği Bilgilendirme Toplantısı, sektör temsilcilerinin katılımıyla ŞUTSO'da yapıldı. Toplantıda Dr. Leyla Şen, projeyle ilgili detaylı bir sunum gerçekleştirdi.

2.6 İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi

07.01.2020 tarihinde 14. Meslek Komitesi 2020 Ocak ayı olağan toplantısı, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin de katılımıyla geniş kapsamlı olarak gerçekleştirildi. Toplantıya, Meclis Başkanı Ahmet Altun da katıldı.

07.01.2020 tarihinde 12-13-14-15-16. Meslek Komiteleri, 2020 Ocak ayı olağan toplantıları, ortak toplantı olarak, Meclis Başkanı Ahmet Altun'un katılımıyla düzenlendi. Toplantıda, gündem maddeleri ve 16-20 Şubat 2020 tarihlerinde yapılacak olan Gulfood Dubai Fuarıyla ilgili istişarede bulunuldu.

07.01.2020 tarihinde 1. Meslek Komitesi Ocak ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Mustafa Baran başkanlığında yapıldı. Üye ziyaretlerinin devam edilmesi, kurum yetkililerin katılımı ile kısmi istişare toplantısı yapılması kararları alındı.

07.01.2020 tarihinde 3. Meslek Komitesi Ocak ayı olağan toplantısı, Recep Uğuzlu başkanlığında yapıldı.  Dayanıklı tüketim mallarının KDV oranın düşürülmesi için ilgili bakanlığa iletilmesi, ilimizdeki kamu bankaları şube müdürleri ile toplantı yapılması kararları alındı.

07.01.2020 tarihinde 5. Meslek Komitesi Ocak ayı olağan toplantısı Komite Başkanı M.Kamil Türkmen başkanlığında yapıldı. Toplantıda Balıkgöl çevresine otopark yapılması, 2020 iş planı, Mozaik Müzesi karşısı yaya geçidi yapılması için girişimlerde bulunulması kararları alındı.

08.01.2020 tarihinde 9. ve 10. Meslek Komiteleri Ocak ayı olağan toplantısı ortak olarak gerçekleştirildi.  Toplantıda, üye ziyaretlerinin devam edilmesi, görüş alınması, Yapı Denetim Havuz sistemin problemlerinin çözümü için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile toplantı yapılması kararları alındı.

08.01.2020 tarihinde 25. Meslek Komitesi Ocak ayı olağan toplantısı Mahmut Yesirci başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, tekstil ham maddesinde uygulanan ithalat sorunlarının çözümü, 6. Bölge teşviki uygulamalarının genişletilmesi için girişimlerde bulunulması kararları alındı.

08.01.2020 tarihinde 8. ve 23. Meslek Komiteleri Ocak ayı olağan ortak toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, engelli vatandaşların ulaşımları ile ilgili zorlukların sahada denetlenmesi ve toplum farkındalığı oluşturulması için girişimlerde bulunulması kararı alındı.

08.01.2020 tarihinde 24. Meslek Komitesi Ocak ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Mustafa Yener başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda E-fatura eğitimi ve Ürün Takip Sistemi çalıştayı düzenlenmesi kararları alındı.

17.01.2020 tarihinde 21. Meslek Komitesi Ocak ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Aziz Fırat başkanlığında yapıldı. Toplantıda, sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

17.01.2020 tarihinde TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Şanlıurfa'da gerçekleştirilen etkinlikte, mevsimlik tarım işçisi ailelerle bir araya geldi. Etkinliğe, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek de katıldı.

19.01.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Haliliye Belediyesi tarafından kurulan Sosyal Market, Giyim Market, Aşevi, Çamaşırhane’nin açılışına katıldı.

20.01.2020 tarihinde TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu organizasyonu ile düzenlenecek olan Şanlıurfa’da "Akıllı İşler, Dijitali Anlamak" temalı Anadolu İnteraktif Pazarlama Zirvesi (Anadolu İPZ) kapsamında, “E-ticaret ve Dijital Pazarlama Workshop’ları” yapıldı. https://sutso.org.tr/haber/1641/tobb-urfa-kgk-organizasyonuyla-dijital-pazarlama-workshoplari-yapildi

22.01.2020 tarihinde 4. Meslek Komitesi Ocak ayı olağan toplantısı Ömer Uçar başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda sektördeki denetimler ile otomasyondaki sorunların çözümü için EPDK bildirilmesine karar verildi.

23.01.2020 tarihinde 6.İl Göç Kurulu Toplantısı, Şanlıurfa İl Göç Müdürlüğü, kamu kurum ve kuruluşlarımızın temsilcileri ile Sivil toplum kuruluşları mensuplarının katılımıyla düzenlendi. Toplantıya Meclis Üyesi Mehmet Akın katıldı.

23.01.2020 tarihinde 10. Meslek Komitesi Meclis üyeleri Serhat Karadağ ve Adil Kılıç 10.Grupta bulunan üyelere ziyarette bulunuldu. Ziyaret kapsamında komite çalışmaları, üyelerin talepleri, önerileri ve şikayetleri alındı.

23.01.2020 tarihinde 8. Meslek Komitesi Meclis Üyeleri Mehmet Paydaş ve Cemal Beyaz Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'ye ziyarette bulundu. Ziyaret kapsamında komite çalışmaları, güncel sektör sorun ve talepleri iletildi.

24.01.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, İl Koordinasyon Kurulu toplantısına katıldı.

27.01.2020 tarihinde 22. Meslek Komitesi Ocak ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Mehmet Emin Akçadaşoğlu başkanlığında yapıldı. Toplantıda, 2020 yılında hedeflenen ve gerçekleşecek projeler üzerinde görüş alış verişinde bulunuldu.

27.01.2020 tarihinde 8. Meslek Komitesi Meclis Üyeleri Mehmet Paydaş ve Cemal Beyaz  Haliliye Belediyesi Başkanı Sn. Mehmet Canpolat'a ziyarette bulunuldu. ziyaret  kapsamında komite çalışmaları, güncel sektör sorun ve talepleri iletildi.

07.02.2020 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Hesapları İnceleme Komisyonu, 2020 Yılı Şubat Ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Komisyon tarafından yapılan incelemede, herhangi bir usulsüzlük ve eksikliğe rastlanmadı.

  1. ŞUTSO'NUN İLETİŞİM ETKİNLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ

3.1 Üyelere Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

09.01.2019 tarihinde TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu organizasyonu ile ŞUTSO’da, Nefes Koçu Gonca Ertuğrul’un sunumuyla “Nefes Al Hayatı Yakala” etkinliği düzenlendi. Etkinliğe, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun, TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurlu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı, Meclis Üyelerimiz ve davetliler katıldı. https://sutso.org.tr/haber/1636/nefes-al-hayati-yakala-etkinligi-sutsoda-gerceklestirildi

16.01.2019 tarihinde ŞUTSO'da, Vali Yardımcısı Metin Esen, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mahmut Kırıkçı, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, ŞESOB Başkanı Şefik Bakay, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Komite Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı ve GAP İdaresi yetkililerinin katılımıyla Teşvik, Yatırım Fuarı Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

23.01.2019 tarihinde Mahir Eller Proje Koordinatörü Sema Karaca, Proje Asistanı Dureyt Erguvan ve İdari Asistan Muhammed El Badran, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e projenin süreci ve mevcut durumu hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

25.01.2019 tarihinde ŞUTSO'da “Sağlıklı Beslenme" konulu seminer yapıldı. Prof.Dr. Mahmut İlker Yılmaz tarafından gerçekleştirilen seminere, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Cevahir Asuman Yazmacı, Mustafa Direkçi, Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş, personel ve ilgililer katıldı.

05.02.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Meclis Başkanı Ahmet Altun, Meclis Üyeleri Kureyşi Çelik, ,Mahmut Hancıoğlu, 14.Meslek Komite Başkanı Mustafa Güneşler ile birlikte Gıda İmalatçılar Sitesinde İşletmeleri ziyaret ederek İşletmecilerin problem ve beklentileri hakkında bilgi aldı.

3.2 Tanıtıma Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

06.01.2019 tarihinde GAP İdaresi Başkan Yardımcısı Mehmet Açıkgöz, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirerek, Girişimcilik ve Yenilikçilik Araştırma Projesi Sonuç Raporuyla ilgili, istişarede bulundu. Ziyarette, Meclis Üyesi hmet Sambur da yer aldı.

07.01.2020 tarihinde ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, OSB Müteşebbis Heyeti Başkan Vekili Mahmut Akaslan ve berberlerindeki heyet ile birlikte, Varan İç ve Dış Ticaret LTD.ŞTİ Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Varan'a nezaket ziyaretinde bulundu.

11.01.2020 tarihinde Hububatın geleceğinin konuşulduğu, Ulusal Hububat Konseyi ve Şanlıurfa Ticaret Borsası işbirliği ile düzenlenen ‘2019 Yılı Hububat Sektörel Değerlendirme Paneli’ne Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun ve Sektör Temsilcileri katıldı.

13.01.2020 tarihinde Dedeman Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, İşadamı Serdil Karahan ve beraberlerindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirerek, ilimizde turizm sektörü kapsamında yürüttükleri çalışmalarla ilgili, istişarede bulundu.

14.01.2020 tarihinde ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, MUSIAD Şanlıurfa Şubesi tarafından organize edilen, IBF Başkanı Erol Yarar ve Gazeteci Yazar Gazi Mısır'ın da iştirakleri ile gerçekleştirilen, 2. IBF Türk-Arap İş Zirvesi'ne katıldı.

16.01.2020 tarihinde MİSİAD Şanlıurfa İl Başkanı Ömer Ağ ile İstanbul, Diyarbakır ve Batman İl Başkanlarından oluşan heyet, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkan İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, ilimizin mevcut ekonomik gelişmeleri ve yerel gündem konuşuldu.

16.01.2020 tarihinde GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Dr.Sadreddin Karahocagil, emekliliğe ayrılması nedeniyle, Yönetim Kurulu Başkan İ.Halil Peltek'e veda ziyaretinde bulundu. Ziyarette, ŞUTSO Onursal Başkanı İsmail Demirkol, Meclis Üyesi Mehmet Cemil Bayuk da yer aldı.

16.01.2020 tarihinde Şanlıurfa Vakfı Başkanı Em.Korgeneral Mustafa Kemal Alataş ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet, Yönetim Kurulu Başkan İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. İlimizin yerel gündeminin konuşulduğu ziyarette, ŞUTSO Onursal Başkanı İsmail Demirkol da yer aldı.

21.01.2020 tarihinde Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrezzak Demir ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya’nın da yer aldığı ziyarette, güncel gelişmeler konuşuldu.

21.01.2020 tarihinde Şanlıurfa Fenerbahçe Futbol Okulu Koordinatörü Müslüm Kuşçu ve Antrenör Abdurrahman Polat ile öğrencilerini temsilen iki sporcudan oluşan heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirerek, Şanlıurfa Fenerbahçe Futbol Okulu hakkında bilgi verdi.

21.01.2020 tarihinde TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu 'nun organizasyonu ile ŞUTSO'da "Akıllı İşler, Dijitali Anlamak" temalı, Anadolu İnteraktif Pazarlama Zirvesi (İPZ Anadolu) düzenlendi. https://sutso.org.tr/haber/1642/interaktif-pazarlama-zirvesi-sutsoda-yapildi

22.01.2020 tarihinde Kuzey Amerika merkezli MAGNA Otomotiv San. ve Tic. AŞ. Genel Müdürü Serdar Eren ve beraberindeki heyet, Karacadağ Kalkınma Ajansı organizasyonuyla geldikleri ilimizde, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret ederek, ilimizin yatırım potansiyeli ile ilgili istişarede bulundu.

23.01.2020 tarihinde HRÜ Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sabri Çelik ve Rektör Yardımcısı. Prof.Dr. Mehmet Hançer, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. ŞASEMKOM Başkanı Kemal Sezer ve Başkan Yardımcısı Ahmet Çerkez Mişe'nin de yer aldığı ziyaret yaklaşık yarım saat sürdü.

23.01.2020 tarihinde ŞASEMKOM Başkanı Kemal Sezer ve Başkan Yardımcısı Ahmet Çerkez Mişe, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu'nun da yer aldığı ziyaret yaklaşık yarım saat sürdü.

23.01.2020 tarihinde Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr.Hasan Maral, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirerek 2020 yılı çalışmaları ve projeleri ilgili istişarede bulundu. Ziyarette, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu ve Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Yunus Çolak da yer aldı.

23.01.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, ilimizde faaliyet gösteren Basın ve Medya Temsilcileriyle, “ 2019 Yılı Değerlendirme ve 2020 Yılı Plan ve Projeleri” konulu basın toplantısında bir araya geldi. https://sutso.org.tr/haber/1644/baskan-peltek-basin-mensuplariyla-bir-araya-geldi

24.01.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Ak Parti MKYK Üyesi Vildan Polat ve davetlilerle birlikte 3.Gıda Yöresel Ürünler, Hediyelik Eşya El Sanatları Günleri'nin açılışına katıldı. Açılışın ardından stant ziyaretlerinde bulundu.

24.01.2020 tarihinde ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Suruç Kaymakamı ve Kayyumu Kenan Aktaş, Ak Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ile 3.Gıda Yöresel Ürünler, Hediyelik Eşya El Sanatları Günleri etkinliğinde bir araya geldi.

24.01.2020 tarihinde ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek,  Ak Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ile 3.Gıda Yöresel Ürünler, Hediyelik Eşya El Sanatları Günleri etkinliğinde bir araya geldi, stant ziyaretlerinde bulundu.

27.01.2020  tarihinde EMFADER  Yönetimi'nden oluşan heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirerek Şanlıurfa’da düzenlenecek olan 1.Göbeklitepe, İnsan ve Farkındalık Festivali ile ilgili, istişarede bulundu. Ziyarette, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Cevahir Asuman Yazmacı da yer aldı.

28.01.2020  tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Valilik YİKOB öncülüğünde, Odamız, Viranşehir Kaymakamlığı ve Viranşehir Belediyesi ortaklığıyla inşa edilen Viranşehir‘in ilk tekstil fabrikası olan ve 125 vatandaşımıza istihdam sağlayan VGS Tekstil Fabrikası’nın açılışına katıldı.

28.01.2020 tarihinde Şanlıurfa İş Dünyası temsilcileri olarak, Elazığlı ve Malatyalı depremzede kardeşlerimize yardımda bulunduk. Odamız ve Şanlıurfa Ticaret Borsası katkılarıyla tedarik edilen, 1 TIR dolusu yardım malzemesi Elazığ’daki AFAD Koordinasyon Merkezi’ne gönderildi. https://www.sutso.org.tr/haber/1649/sanliurfa-is-dunyasindan-elazigli-ve-malatyali-depremzedelere-yardim-eli

28.01.2020 tarihinde Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) tarafından organize edilen 2020 Turizm Yatırım Forumu, İstanbul’da başladı. Gerçekleşen Foruma, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Yönetim Kurulu Üyesi Cevahir Asuman Yazmacı da katıldı. Başkan Peltek, programda Naci Ağbal'a “Göbeklitepe Kataloğu” takdim etti. https://www.sutso.org.tr/haber/1648/baskan-peltekten-naci-agbala-gobeklitepe-katalogu-takdimi

29.01.2020 tarihinde TUBITAK MAM Gıda Enstitüsü Müdürü Dr.Öğr. Üyesi. Cesarettin Alaşalvar ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu ile toplantıda bir araya gelerek OSB’de faaliyete geçecek olan Gıda Test Analiz Laboratuvarının mevcut durumuyla ilgili istişarede bulundu.

30.01.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Türkiye’de ilk kez Şanlıurfa'da düzenlemesi planlanan, “Bölgesel Kalkınma İşbirliği ve Yatırım İmkânları Konulu Forum ve Fuar” ile ilgili istişarede bulunmak üzere, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rıfat Hisarcıklıoğlu'yla bir araya geldi. https://www.sutso.org.tr/haber/1650/baskan-peltek-turkiyede-bir-ilki-gerceklestirecegiz

30.01.2020 tarihinde Şanlıurfa İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Vali Yardımcısı Ufuk Akıl başkanlığında, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Direkçi, İSKUR İl Müdürü Lezgin Özmen, ve diğer kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

30.01- 02. 02.2020 tarihlerinde 30 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında düzenlenen 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMİTT) Odamızı, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile Yönetim Kurulu Üyesi Cevahir Asuman Yazmacı temsil etti.

31.01.2020 tarihinde Meclis Üyesi İbrahim Toru yönetiminde olan Kanal Urfa TV, Anadolu Yayıncılar Derneği’nin düzenlediği Ödül Töreni'nde "Yılın En İyi Yerel Televizyonu" seçildi. İbrahim Toru Ödülünü, Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

04.02.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, TRT GAP Radyo’da yayınlanan canlı yayın programına katıldı.

05.02.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Meclis Başkanı Ahmet Altun, Meclis Üyeleri Kureyşi Çelik, Mahmut Hancıoğlu, 14.Meslek Komite Başkanı Mustafa Güneşler ile birlikte Gıda İmalatçılar Sitesinde yeni bir işletme kuran Meclis Üyesi Abdulkadir Dolap’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

05.02.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Meclis Başkanı Ahmet Altun, TMMOB Mimarlar Odası Şanlıurfa Temsilcisi Ferhat Karadağ ve Yönetimine, hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Meclis Üyeleri Mehmet Paydaş ve Zülkif Çakmak da hazır bulundu.

06.02.2019 tarihinde ABD Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Roy Perrin ve ABD Adana Konsolosluğu Ekonomik İşler Konsolosu Kara Babrowski ŞUTSO'ya bir ziyaret gerçekleştirerek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu ile ABD mevcut ticari ilişkileri ve iş birliği projelerini değerlendirdi.

2020 OCAK AYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

YAPILAN İŞLEM

Ocak

BASILAN YAYIN SAYISI

1

WEBDE YAYINLANAN DİJİTAL ÇALIŞMA SAYISI

4

HAZIRLANAN BASIN DUYURUSU SAYISI

8

HAZIRLANAN BASIN BÜLTENİ SAYISI

8

HAZIRLANAN BASIN TOPLANTISI SAYISI

1

YEREL/ULUSAL BASINDA YER ALAN HABER SAYISI

8

SOSYAL MEDYA’DA YAYINLANAN HABER SAYISI

FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI

TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI

79

4.454

1152

ODAMIZ WEB SAYFASINDA YAYINLANAN HABER VE DUYURU SAYISI

36

ODAMIZ WEB SİTESİ ZİYARETÇİ SAYISI

26663

ODA YETKİLİLERİNİN KATILMIŞ OLDUĞU CANLI YAYIN VE BAĞLANTILAR TV/RADYO SAYISI

2

BİRİMCE YAPILAN YAZIŞMA SAYISI

-

BİRİME HAVALE EDİLEN EVRAK SAYISI

13

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 18
2022 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 106415
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2022 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES