BAŞKAN PELTEK, “TÜRKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

30 Ocak 2020 | 503
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Türkiye’de ilk kez Şanlıurfa'da düzenlemesi planlanan, “Bölgesel Kalkınma İşbirliği ve Yatırım İmkânları Konulu Forum ve Fuar” ile ilgili istişarede bulunmak üzere, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rıfat Hisarcıklıoğlu'yla bir araya geldi.

Başkan Peltek, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk kalkınma planı olan, 2019-2023 dönemini kapsayan “On Birinci Kalkınma Planı’nın politika ve hedefleri doğrultusunda, ŞUTSO öncülüğünde Şanlıurfa Kongre ve Fuar Merkezi’nde, 11-14 Haziran 2020 tarihleri arasında, Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceğimiz “Bölgesel Kalkınma İşbirliği ve Yatırım İmkânları Konulu Forum ve Fuar” etkinliğini düzenlemeyi planlıyoruz.

Bu kapsamda ülkemizde ilk kez düzenlenecek olan bu forum ve fuar organizasyonunda; su, enerji, yenilenebilir enerji, altyapı, hidro enerji santralleri, turizm,  tarım - organik tarım, tekstil sanayi vb. çeşitli yatırım projeleri sergilenecek, aynı zamanda ulusal ve uluslararası uzmanlar ve yatırımcıların yer alacağı panel, çalıştay ve sempozyumlar düzenleyeceğiz, bu çalışmaların sonuçlarını, uzmanlar rapor haline getirecek.  Ayrıca, kaynakların etkili ve verimli kullanılmasıyla yerel dinamiklerin ve fırsatların doğru değerlendirilerek yeni yatırımlara imkan sağlanmasını, ülke genelinde bölgesel kalkınma projeleri GAP, DAP, DOKAP, KOP, YHGP, Bölge İdare Başkanlıkları, Kalkınma Ajansları, ilgili Bakanlıklar, kurumlar, STK’lar, Finansman kuruluşları ve özel sektörün projelerinin paylaşılmasını da amaçlıyoruz.

Bu minvalde TOBB Başkanımız Sn. M.Rıfat Hisarcıklıoğlu'yla bir araya gelerek Söz konusu forum ve fuar çalışmasının Cumhurbaşkanlığımızın himayelerine alınması, ilgili bakanlıklar ile oda ve borsalarımızın katılımının sağlanması hususunda desteklerini beklediğimizi arz ettik ve önümüzdeki günlerde Forum ve Fuar paydaşlarıyla birlikte, Ankara'ya gelerek konunun detaylarını paylaşmak istediğimizi ifade ettik. “ dedi.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 12
2022 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 106445
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2022 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES