Aralık Ayı Bağış Kampanyası


SAYIN ÜYEMİZ,

 

İlgi: Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdürlüğü Ankara ‘nin 11.12.2023 tarih ve  1166 sayılı yazısı,

 

 1. Sayın Cumhurbaşkanımızın Başkanı olduğu Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfımızın Mütevelli Heyeti; Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Milli Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı ve Savunma Sanayii Başkanından oluşmaktadır.
 2.   26 Eylül 1987 tarihinde kurulan Vakfımızın amacı; milli harp sanayiinin geliştirilmesi, yeni harp sanayi dallarının kurulması, harp silah, araç ve gereçlerinin satın alınması suretiyle Türk Silahlı Kuvvetlerinin savaş gücünün artırılmasına katkıda bulunmak üzere    milletimizin maddi ve manevi desteğini sağlamaktır.
 3. Vakfımız kurulduğu günden bu güne kadar şirketleri ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, HAVELSAN, İŞBİR ve ASPİLSAN ile ülke ekonomisine doğrudan katkı sağlarken, milli projelere verdiği destekle de savunma sanayiinde “milli ve yerli” hedefleri doğrultusunda dışa bağımlılığı en aza indirmek üzere çalışmalarını büyük bir azim ve karalılıkla sürdürmektedir.
 4. Büyük Türk Milletinin bağışlarıyla kurulan TSK Güçlendirme Vakfı, 250.000’e yaklaşan bağışçıları ve 30.000’i aşan Vakıf şirketleri çalışanlarımızla çok büyük bir aileyi temsil etmektedir.
 5.  Vakfımız, Yüce Milletimizin bağışlarını ve bünyesinde bulundurduğu şirketlerin kâr paylarını Türk Silahlı Kuvvetlerimizin güçlenmesi ve Türk Savunma Sanayiimizin gelişimi için kullanmaktadır.
 6. Ekonomimizin merkezi konumunda olan Odalarımızın, Türk milletinin göz bebeği ordumuzun güçlenmesi ve Türk Savunma Sanayiinin gelişmesi için düzenlediğimiz “TSK Güçlendirme Vakfı Aralık Ayı Bağış Kampanyasına” destek sağlaması bizim için büyük önem arz etmektedir.
 7.  Ticaret ve Sanayi Odalarımızın üyelerine yapacağı bilgilendirme ile TSK Güçlendirme Vakfı Aralık Ayı Bağış Kampanyasının daha geniş kitlelere ulaştırılabileceğini değerlendirmekteyiz.
 8. Vakfımıza yapılacak bağışlar; Vakfın IBAN numaralarına EFT/havale yolu ile, Vakfın internet sitesi üzerinden kredi kartı ile ya da 1987’ye “BAĞIŞ” yazarak gönderilen kısa mesaj yolu ile yapılabilmektedir. Kredi kartı bağış modülü ile Vakfın bağış hesap numaralarına Vakıf internet sitesinden (www.tskgv.org.tr) ulaşılabilmektedir.
 9. Vakfımıza yapılan bağışlar EK’de yer alan Gelirler İdaresi Başkanlığı’nın 22 Aralık 2021 tarih ve E-38418978-125 [l 0-2021/S(İ)]-448746 sayılı özelgesinde belirtildiği üzere “kurumlar vergileri mükelleflerince yapılan ayni ve nakdi bağışların tamamının gelir ve kurumlar vergileri matrahının tespitinde indirim konusu yapılabileceği tabiidir.”
 10.   Bağışçılarımıza yapmış oldukları bağış karşılığı manevi değeri yüksek olan 9.999 TL’ye      kadar Teşekkür Belgesi, 10.000-49.999 TL’ye kadar Bronz, 50.000-99.999 TL ye kadar Gümüş ve 100.000 TL üzerine Altın Madalya ve Berat Belgesi takdim edilmektedir.
 11.   TSK Güçlendirme Vakfı Aralık Ayı Bağış Kampanyasıyla Türk Savunma Sanayiimizin   desteklenmesi ve ordumuzun güçlendirilmesine yönelik olarak desteklerinize şimdiden şükranlarımızı sunuyoruz.

Bilgilerinize sunarız
Saygılarımızla

 Detaylar İçin Tıklayınız

Kurumlar & İştirakler

Şutso Medya